اخبار کانون | ۲۲ آبان، ۱۳۹۸

رئیس کانون وکلای دادگستری استان گلستان گفت: حتی یک وکیل دادگستری در استان گلستان وجود ندارد که پرونده مالیاتی نداشته باشد.

رضا سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره فرار مالیات وکلا اظهار کرد: اعلام چنین خبری بدون ذکر نشانی و اسامی افراد، قابل پیگیری است.

رئیس کانون وکلا استان گلستان گفت: در استان گلستان حتی یک وکیل دادگستری وجود ندارد که پرونده مالیاتی نداشته باشد و بنده حاضر هستم در صورت اعلام حتی یک مورد، به اعلام کننده، جایزه پرداخت کنم.

وی افزود: این خبر، تخریبی بوده و اگر اداره دارایی و امور مالیاتی همچین اسامی را در اختیار دارد، وظیفه دارد که این اسامی را به رئیس کانون وکلا، اعلام کند کمااینکه بنده قویا این خبر را تکذیب می کنم و آن را یک دروغ بزرگ می دانم.

سلیمانی گفت: وکیل های مربوط به اداره دادگستری همگی پرونده مالیاتی دارند و برای تمدید پروانه وکالت سالانه، بایستی گواهی پرونده مالیاتی آنان گرفته شود و در غیر این صورت پروانه تمدید نمی شود.

وی ادامه داد: در صورت وجود بدهی قطعی و یا نبود پرونده مالیاتی، اداره امور مالیاتی گواهی صادر نکرده و پروانه وکالت تمدید نمی شود.

رئیس کانون وکلا در مورد برخورد با چنین مطالب گفت: به دلیل حجم بالای خبرهای دروغ در مورد جامعه وکالت، ما خسته شدیم و ابتدا هم تصمیم به شکایت قضایی داشتیم که فعلاً از آن صرف نظر کرده ایم، اما اگر این خبر صحت دارد اسامی وکلا بدون پرونده را منتشر کنند تا همه چیز مشخص شود.

سلیمانی گفت: بنده به عنوان رئیس کانون وکلای استان گلستان تمام مسئولیت وجود پرونده مالیاتی وکیل های استان گلستان را می پذیرم و با توجه به روندی که در کانون وکلا وجود دارد این موضوع را در کشور، غیر ممکن می دانم.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.