اخبار کانون | ۲۱ مرداد، ۱۳۹۹

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با بیان اینکه «نهاد وکالت در دو سه سال اخیر متحمل فشارهای زیادی شده است» گفت: کانون های وکلا با اتهام نادرست انحصار مواجه اند و این کلیدواژه ی حمله به قدیمی ترین نهاد مدنی کشور بوده است؛ نهادی که با برخورداری از استقلال می تواند باعث ارتقای نظام حقوقی کشور باشد.

«رضا سلیمانی» با حضور در دفتر گلشن مهر، با بیان این مطلب افزود: متأسفانه این اتهام از سوی افرادی مغرض یا ناآگاه به کانون وکلا وارد می شود که هیچگونه سابقه و عقیده ای در دفاع واقعی از حقوق شهروندان ندارند.

وی در ادامه با بیان اینکه «حقوقدانان در تنظیم و تنسیق روابط حقوقی مردم ایران نقش مهمی ندارند» عنوان کرد: متأسفانه سیاست و اراده ای نیز برای تنظیم روابط حقوقی مردم وجود ندارد.

«سلیمانی» اضافه کرد: در این زمینه آگاهی بخشی ما تنها یک مسکن کم اثر خواهد بود و تا زمانی که شهروندان در قراردادهای حقوقی خود متضرر نشده باشند به متخصصان حقوق مراجعه نمی کنند و این موضوعی است که در کشورهای دیگر دیده نمی شود.

وی با اشاره به آغاز به کار دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از خردادماه سال جاری، اظهار کرد: متأسفانه هنوز کمیسیون حقوقی مجلس تشکیل نشده و این پیامی ناامیدکننده برای جامعه و بدین معناست که حقوق شهروندان که می بایست از مجرای این کمیسیون عبور کند آنچنان مورد توجه نبوده و جالب تر آنکه دو طرح حقوقی مردم را از سوی نمایندگانی داشتیم که چندان حقوقی نیستند.

وی با اشاره به شعار مبارزه با فساد در سطح کلان کشور در سال های اخیر، وجود رسانه های مستقل را یکی از الزامات تحقق آن دانست و عنوان کرد: مبارزه با فساد، با اجرای صحیح قانون محقق خواهد شد و در این راه نقش رسانه ها به عنوان یکی از مهمترین ناظران بر اجرای قانون پررنگ خواهد بود؛ رسانه هایی که از استقلال حرفه ای برخوردار بوده و اسیر قدرت، ثروت یا سیاست نشوند.

گفتنی است، رییس کانون وکلای دادگستری گلستان و هیأت همراه به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دفتر روزنامه گلشن مهر، ضمن دیدار با مدیران و خبرنگاران این رسانه، از حمایت آنها در همراهی با نهاد وکالت قدردانی کردند.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.