اخبار کانون | ۱۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷

نشست اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان با قضات دادگاه های تجدیدنظر استان، در محل دادگاه های تجدیدنظر واقع در سایت اداری گلستان برگزار شد.

در این نشست «رضا سلیمانی» رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با اشاره به انتظارات وکلا از دستگاه قضایی، بیان کرد: جایگاه دادگاه های تجدیدنظر بسیار بالاست و خواسته ما این است که از مرجعیت دادگاه های تجدیدنظر در عمل استفاده شود.

وی افزود: اگر این پرونده ها با اصول بهتری رسیدگی شوند قضات، وکلا و مردم راحت تر خواهند بود.

«سلیمانی» با بیان اینکه «نظر کارشناسی دارد جای نظر قضایی را می گیرد»، اظهار داشت: تجربه حضور نمایندگان علمی کانون وکلا در جلسات قضایی مرکز مثبت بوده و ما خواستار حضور نمایندگان علمی کانون وکلا در جلسات قضایی هستیم.

در این نشست، «علی غلامی» معاون قضایی رییس کل دادگستری گلستان و رییس دادگاه های تجدیدنظر استان نیز با تأکید بر سازش در پرونده ها، اظهار کرد: خواسته ی ما از وکلا این است که در پرونده ها تلاش بیشتری برای صلح و سازش داشته باشند و با این کار به کمک دستگاه قضایی و قضات بیایند.

«آنه محمد شاه نظری» نایب رییس کانون وکلای دادگستری گلستان نیز گفت: قسمتی از بار عمده آموزشی کارآموزان وکالت به عهده دادگاه های عمومی و تجدیدنظر است و از آنجا که برخی از کارآموزان وکالت به دفاتر دادگاه ها هدایت می شوند، استمرار جلسات و حضور کارآموزان در جلسات دادرسی مورد تقاضاست.

همچنین «علی مقسم» عضو دیگر هیأت مدیره کانون وکلا با تأکید بر احترام و حفظ شأن قضات، بیان کرد: در برخی دادگاه ها و دفاتر، حتی میزی جهت مطالعه پرونده برای وکلا وجود ندارد و ما تقاضا داریم حداقل یک میز در اختیار وکلا قرار گیرد.

«مقسم» در بخشی دیگر به لایحه جامع پذیرش و آموزش وکالت اشاره و عنوان کرد: بر اساس آنچه در این لایحه آمده است جذب دارندگان مدرک لیسانس حقوق به عنوان وکیل، به شدت کانون وکلا را تهدید می کند. بسیاری از وکلا در وضعیت فعلی هم قادر به وکالت نبوده یا ناچار به تودیع می شوند از این رو با توجه به اهمیت این موضوع انتظار می رود دادگستری در انعکاس آن به مقامات ذیربط قدم بردارد.

گفتنی است، در این جلسه از سوی تعدادی از روسا و مستشاران شعب دادگاه های تجدیدنظر استان درخصوص مسایل و مشکلات موجود در جلسات دادرسی و ثبت دادخواست، استفاده از اسکنر توسط وکلا، لزوم توجه بیشتر به صلح و سازش به ویژه در دعاوی خانوادگی توسط وکلا و… اشاره و بحث و تبادل نظر شد.

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.