عمومی | ۰۹ مهر، ۱۳۹۴
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: ۷ ماده از مصوبه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس تصویب شد.
خبر 33

محمدعلی اسفنانی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: لایحه‌ای از قوه قضائیه به دولت تحت عنوان حمایت از کودکان و نوجوانان و از دولت به مجلس و از مجلس به کمیسیون قضایی ارسال شد که به لحاظ حساسیت بر مباحث کودکان و نوجوانان کارگروه ویژه‌ای با مسئولیت سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی و کارشناس نهادهای مختلف در حوزه کودک تشکیل شد که نهایتا این مصوبه در ۷ ماده در مجلس تصویب شد.

وی در ادامه گفت: در بحث شورای حمایت از کودکان کمیته شورای عالی حمایت از کودکان در کشور تصویب می‌شود که به ریاست دادستان کل کشور و عضویت وزرای هیأت دولت و عمده اعضای آن در حد وزیر یا بالاترین مقام سازمان مرتبط است.

اسفنانی تصریح کرد: وظیفه کمیته شورای عالی حمایت از کودکان در کشور، سیاست‌گذاری در حوزه کودک و نوجوان و نظارت بر اجرای مصوبات شورا است.

وی گفت: در استان‌ها، دفاتر حمایت از کودکان در دادگستری کل استان‌ها تشکیل می‌شود که وظیفه هماهنگی با مجموعه‌ها بر عهده دبیرخانه است و رئیس دبیرخانه را رئیس قوه قضائیه تعیین می‌کند و وظایف دبیرخانه در مصوبات هست و این دبیرخانه در شورا تشکیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.