یادداشت | ۰۴ اردیبهشت، ۱۳۹۸

مرگ حق است. مرگ حق زندگی است و گاهی چه دردناک؛ از همه جا بی خبر و به یکباره. خبر تأثربرانگيز درگذشت وکیل وکلا و ملت ایران، دنیا را پیش چشمانت به محاق و تاریکی بدل می کند.

 

حق ناگوار

مرگ حق است. مرگ حق زندگی است و گاهی چه دردناک؛ از همه جا بی خبر و به یکباره، خبر تأثربرانگيز درگذشت وکیل وکلا و ملت ایران، دنیا را پیش چشمانت به محاق و تاریکی بدل می کند. به طرفه العینی این خبر حزن انگیز، دهکده جهانی را درنوردید و آوار غم و اندوه بر ما باریدن گرفت. باورش سخت است و قبولش سخت تر.

جامعه وکالت در دقایقی کوتاه، پدر معنوی و تکیه گاه اصلی خویش را از دست داد و به سوگ نشست. آری مرگ حق است اما گاه چه بد منظری ای مرگ، چه ناگواری ای حق.

فقط واژگان “بهمن کشاورز ” قادر به تعریف او هستند. در این سال ها، بارها شاهد تخریب ها و حملات غیرمنصفانه و ناجوانمردانه نسبت به صنف وکالت بوده ام و همواره اولین نفری که برای دفاع از وکلا و صنف وکالت، قدم برداشت “او” بود. هرگاه و در هر موضوعی که به حقوق ملت ایران خدشه یا گزندی وارد شد، همواره اولین نفری که گام پیش نهاد و از حقوق ملت دفاع نمود “او” بود. برای وکلا، شهروندان و رسانه هایی که به حق شهروندان اعتقاد دارند، اولین مرجع مراجعه بود تا با نهایت دقت، ظرافت و متانت تحلیل و انتقاد خود را ارایه دهد و سره را از ناسره معلوم نماید. این فعالیت های طولانی است که موجب می شود او را به حق “وکیل وکلا و ملت ایران ” بنامیم و بدانیم.

او همیشه “ایستاده” بود و اکنون، این بیان ناپذیرترین واژه و مفهوم هستی یعنی مرگ، او را نه از او، بلکه از ما ستانده است و اسطوره مقاومت ما را با خود به سرای جاوید برده است. اگر چه به او عمری جاودان داده، اما ما را به غایت، اندوهگین و آزرده ساخته است.

درود بی پایان بر تو ای بزرگمرد. روحت هماره قرین شادی و آرامش باد استاد.

“یا ایتها النفس المطمئنه الرجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی”

«رضا سلیمانی. رییس کانون وکلای دادگستری گلستان»

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.