یادداشت | ۰۵ اردیبهشت، ۱۳۹۸

امروز در هوایی سرد و در میان انبوهی از حزن و اندوه ،خیابان الوند تهران شاهد تشییع پیکر پاک نام آور ترین وکیل ایران بود.جمعیتی در خور توجه از سراسر کشور غمگین و بهت زده، به احترام او ایستاده بودند.

 

امروز در هوایی سرد و در میان انبوهی از حزن و اندوه ،خیابان الوند تهران شاهد تشییع پیکر پاک نام آور ترین وکیل ایران بود.جمعیتی در خور توجه از سراسر کشور غمگین و بهت زده، به احترام او ایستاده بودند. او که عمری برای احقاق حق و عدالت و برای اعتلای وجهه و فرهنگ وکیل و وکالت، ایستاده بود، او که عمری سخن گفته بود و دیگران مستمع بودند، او که عمری فعالیت کرد و دیگران اکثراً شاهد و ناظر بودند، او که اسطوره قرن در جامعه وکالت بود، این بار آرام و ساکت، ناظر سکوت غمبار دوستان و شاگردان و همکارانش بود که جملگی در درون خویش می گریستند.

اسطوره جامعه وکالت به فکر بعد از خود نیز بود و مهمترین توصیه اش به جامعه وکالت، حفظ اتحاد و همدلی بود. او ردای وحدت را برای همه می خواست و توصیه کرد.همان پاشنه آشیل کنونی که متاسفانه به آن بسیار کم توجه بوده ایم.

همه وکلا و بویژه وکلای جوان باید بدانند و آگاه باشند که قسمتی از اعتبار و داشته های کنونی جامعه وکالت، در اثر تلاش و پایمردی او حفظ شده و پایدار مانده است. بدانند و بدانیم که تا ابد مدیون او هستیم، هم ما و هم جامعه ما.

او بیدار بود، زمانی که ما در خواب غفلت بودیم و حال به خواب و سفر ابدی رفته است. اسطوره ما اکنون در قطعه نام آوران، آرام گرفته است. آسوده بخواب استاد. آسوده باش که گرچه جای خالی ات هرگز پر نخواهد شد، اما با راهی که تو گشودی و نشانی هایی که دادی، عرصه وکالت توانمند به وجود کسانی است، که آرزوهایت را جامه عمل بپوشانند و می پوشانند.

خداحافظ اسطوره نامدار

راهت پر رهرو

«رضا سلیمانی. رییس کانون وکلا دادگستری گلستان»

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.