اخبار کانون | ۲۸ خرداد، ۱۳۹۸

به دعوت دادگستری کل گلستان، نشست هم اندیشی قضات، وکلا و حقوقدانان استان به مناسبت هفته قوه قضاییه، روز دوشنبه 27 خرداد با هدف بررسی راهکارهای کاهش ورودی پرونده به محاکم و کوتاه کردن فرایند های رسیدگی در دادگستری گلستان برگزار شد.

 

رییس کل دادگستری گلستان در این نشست با اشاره به ورود 120 قاضی تازه نفس در 3 سال گذشته به محاکم استان و دو برابر شدن فضای اداری دادگستری گفت: هر چند اقدامات جهادی انجام شده به بهبود و سرعت رسیدگی ها کمک کرده است اما اگر می خواهیم ورودی پرونده ها کاهش یابد همه دستگاه ها و مردم باید بسیج شوند.

«هادی هاشمیان» ادامه داد: در دادگستری استان از راهکارها و ایده هایی که به بهبود فرایند های رسیدگی و کاهش ورودی پرونده به محاکم استان کمک کند استقبال می کنیم.

این مقام ارشد قضایی استان، در ادامه سخنان خود با تأکید بر اهمیت حضور وکیل در پرونده ها اظهار داشت: اگر شرایط به گونه ای فراهم شود که همه مردم به وکیل دسترسی داشته باشند، مردم کمتر دچار دردسر می شوند و پرونده کمتری نیز در محاکم تشکیل خواهد شد.

«هاشمیان» با اشاره به ممنوعیت فعالیت موسسه های حقوقی بدون مجوز در استان بیان کرد: همه موسسه های حقوقی باید در اداره ثبت اسناد و املاک استان ثبت شود و موسسه های بدون مجوز، پلمپ می شود.

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان در این نشست گفت: هماهنگی بین دستگاه قضا و کانون وکلا به برقراری عدالت کمک می کند.

«رضا سلیمانی» با بیان این که «بزرگ‌ترین مشکلات ما در برخی پرونده‌ها اسناد عادی است» افزود: چاره اندیشی برای این اسناد بخش زیادی از ورودی پرونده ها به محاکم استان را کم می کند.

وی اضافه کرد: الزامی شدن وکالت یکی از نکات مهم در کاهش پرونده‌های قضایی است که می تواند سرعت رسیدگی ها را در محاکم افزایش دهد.

«سلیمانی» با تأکید بر اینکه «جایگاه وکیل باید در صحن دادگاه مشخص باشد»عنوان کرد: وکلا و همکاران قضایی در راستای هدف مشترک که تحقق عدالت است گام برمی دارند از این رو، رعایت شأن وکیل در مراجع قضایی، امری ضروری و یکی از ضروریات تحقق عدالت است.

گفتنی است، در این نشست که با حضور «هادی هاشمیان» رییس کل دادگستری گلستان و معاونان، «سیدرضا سیدحسینی» دادستان مرکز استان، «قربانی» رییس دادگاه انقلاب گرگان، «فضیلت» رییس دادگستری بندرترکمن، «عابدی» حراست دادگستری گلستان و جمعی از قضات دادگاه های بدوی و تجدیدنظر برگزار شد «رضا سلیمانی» رییس کانون وکلای دادگستری گلستان، «آنه محمد شاه نظری» نایب رییس و «علی مقسم» عضو هیأت مدیره به همراه «محمداسمعیل دائمی»، «صادق ریاضی» و «مصطفی ابراهیم نژاد» و تعدادی از وکلا از سوی کانون وکلای دادگستری گلستان حضور داشتند.

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.