اخبار کانون | ۰۱ تیر، ۱۴۰۰

به موجب ماده ۳ لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب سال ۱۳۳۳ خورشیدی از وکلای محترم دادگستری که واجد شرایط حضور در هیأت عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان هستند، دعوت می شود به منظور انتخاب ۵ نفر عضو اصلی و ۳ نفر عضو علی البدل هیأت مدیره با در دست داشتن “پروانه وکالت معتبر” از ساعت ۸ الی ۱۵ روز پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ در محل کانون وکلای دادگستری گلستان واقع در “گرگان. خیابان شهید بهشتی. بهشت ۱۲ نبش کوچه چهارم” حضور بهم رسانند.

شرایط انتخاب کنندگان:

به موجب ماده ۳ لایحه استقلال کانون وکلا، وکلایی که واجد شرایط زیر می باشند می توانند در هیأت عمومی کانون وکلا حاضر و در انتخابات هیأت مدیره شرکت نمایند.
۱- وکلای پایه یک و دو دادگستری که محکومیت انتظامی از درجه ۴ به بالا نداشته باشند.
۲- در حال تعلیق از وکالت نباشند.

شرایط عمومی انتخابات:

۱- اخذ رأی، جمعی و مخفی انجام می گیرد و قابل توکیل نمی باشد و رأی دهنده باید رأی خود را روی اوراقی که به مهر هیأت نظارت ممهور است، بنویسد.

۲- رأی دهنده پس از ارائه پروانه وکالت تمدید شده رأی خود را در صندوق آرا می اندازد و در لیست اسامی واجدین شرایط انتخاب کنندگان مقابل نام خود را امضا نموده و پروانه به مهر انتخابات هشتمین دوره، ممهور خواهد شد.

۳- حق رأی کسانی که تا پایان جلسه برای دادن رأی حاضر نشوند ساقط خواهد شد.

۴- آرا، دارای نشان و امضای باطل است و اسامی مکرر و زائد بر ۸ نفر، اعضای اصلی و علی البدل محسوب نگردیده و قرائت نخواهدشد.

۵- از واجدین شرایط انتخاب شدن، کسانی که دارای آرای بیشتری باشند به ترتیب ۵ نفر عضو اصلی و ۳ نفر عضو علی البدل خواهند بود.

۶- اگر روز اخذ رأی تعطیل گردید روز پس از آن بدون نیاز به دعوت مجدد در همان مکان و زمان معین، اخذ رأی به عمل خواهد آمد.

۷- در زمان و مکان اخذ رأی، هرگونه تبلیغ مبنی بر موافقت یا مخالفت با داوطلبان عضویت هیأت مدیره ممنوع می باشد.

۸- پس از انقضای مدت رأی گیری، اگر وقت کافی باشد شروع به قرائت آن می شود والا هیأت نظارت، صندوق را لاک و مهر کرده، روز بعد شروع به قرائت آرا می شود و بر هر ورقه، مهر “قرائت شد” زده و ضبط خواهد شد.

۹- اسامی واجدین شرایط عضویت هیأت مدیره که صلاحیت آنان از طرف دادگاه انتظامی قضات تأیید و اعلام شده است در محل اخذ رأی آگهی خواهد شد. بدیهی است رأی دهندگان محترم به قسم یاد شده و بند ۳ از ماده ۸۱ آیین نامه توجه خواهند نمود.

۱۰- نظر به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در انتخابات، همکاران محترم حتماً ماسک همراه داشته باشند.

هیأت نظارت بر انتخابات هشتمین دوره هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.