اخبار کانون | ۰۳ مهر، ۱۴۰۰

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان گفت: آنچه در اولویت حرفه وکالت وجود دارد دفاع از حقوق ملّت است و قطعاً چنین نگاهی نمی تواند منفعت طلبانه و صرفاً اقتصادی باشد.

«غلامرضا اتحادیه» با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: کانون وکلای دادگستری نهادی مستقل از حکومت و قوه قضاییه است و این استقلال در راستای دادرسی عادلانه و احقاق حقوق مردم و ستمدیدگانی است که هیچ پناهی به جز وکیل ندارند.
وی با بیان اینکه «استقلال وکیل، تضمین کننده اجرای عدالت است» ادامه داد: قطعاً اگر وکیل دادگستری مستقل نباشد، نمی تواند در مقابل قاضی که هم نماینده دولت و هم مجری قانون است دفاع خوبی از موکل خود داشته باشد.

نگاه ما به وکالت، اقتصادی نیست
رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با بیان اینکه «نگاه ما به وکالت، اقتصادی نیست» عنوان کرد: متأسفانه با بی تدبیری وزارت علوم و رشد قارچ گونه دانشگاه های حقوق در کشور، شاهد افزایش فارغ التحصیلان بیکار آن هم با توان علمی بسیار ضعیف هستیم و طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برای وکالت به افزایش وکلای کم سواد و بیکار خواهد انجامید.

«اتحادیه» گفت: وکیل باید از دانش حقوقی بالا برخوردار باشد تا از حقوق موکل خود نیز به خوبی دفاع کند این در حالی است که افزایش وکیل کم سواد و بیکار، به لابی گری، کار چاق کنی و تضییع حقوق مردم و زیرپاگذاشتن اخلاق در وکالت خواهد انجامید و در این بین متضرران واقعی مردم و دستگاه قضا خواهند بود.

با تضعیف نهاد وکالت، متضرران واقعی مردم و دستگاه قضا خواهند بود
نایب رییس کانون وکلای دادگستری گلستان نیز در این نشست با بیان اینکه «این روزها، روزهای سختی برای ریشه دارترین نهاد مدنی کشور است» یادآور شد: در این روزها به جای آنکه نهاد وکالت تمام هم و غم خود را در دفاع بهتر از حقوق مردم بگذارد از استقلال خود دفاع می کند که جوهره ذاتی این نهاد است.
«حمیدرضا مومن» صوری سازی آزمون وکالت و حذف ظرفیت پذیرش کارآموزان وکالت را ازجمله نتایج طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برشمرد.
همچنین «فرهاد توماج» عضو اصلی هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان بیان کرد: نمایندگان مجلس در جایگاه وکلای ملّت باید بدانند با تصویب این طرح برای وکالت اتفاقی خواهد افتاد که فاجعه خواهد بود؛ چراکه مردم جان و مال و… خود را به کسانی خواهند سپرد که از کمترین دانش حقوقی برخوردار نبوده و این خود فسادآور است.

دکتر «ایوب پرتوی» عضو دیگر هیأت مدیره این کانون با اشاره به شعار عوام فریبانه برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت تصویب این طرح با یادآوری اینکه «هدف غایی وکالت احقاق حق و اجرای عدالت است» عنوان کرد: متأسفانه با هجمه های دروغین علیه نهاد وکالت، جریانی ایجاد شده که تبعات منفی آن صرفاً متوجه این نهاد نبوده و مردم و دستگاه قضا را نشانه رفته است.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.