اخبار کانون | ۱۱ دی، ۱۴۰۰

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: وکالت مسئولیت سخت و حساسی است چون مسئله وکالت، حق و عدالت است.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار با رییس و اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان و همراهان که روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ برگزار شد با بیان اینکه «پیدا کردن حق کار مشکلی است»، افزود: خداوند در آیات قرآن راه را نشان داده است و می فرماید در راه احقاق حق، پیروی هوای نفس نکنید.

وی با مهم و حساس خواندن شغل وکالت، بیان کرد: علاوه بر حساسیت وکالت، آنچه که مهم است روش و سبک وکلا در میدان عمل است.

آیت الله «نورمفیدی» ادامه داد: در حوزه وکالت، قضاوت های مردم نیز خیلی مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان خطاب به جامعه وکالت اظهارداشت: در مسائل حقوقی و در مورد حقوق الناس شما تا هر کجا بروید کسی با شما کاری ندارد و جلوی شما را نمی گیرد.

آیت الله «نورمفیدی» عنوان کرد: وقتی خدا به انسان امتیازی می دهد، اولین کسی که باید پاسدار آن نعمت الهی باشد خود انسان است.

در این جلسه رییس کانون وکلای دادگستری گلستان نیز گفت: کانون وکلا نهادی مستقل و غیردولتی در راستای احقاق حق بوده و در کنار قضاوت، یکی از دو بال فرشته عدالت می باشد.

«غلامرضا اتحادیه» با اشاره به بخشی از فعالیت های عام المنفعه کانون وکلا، این مجموعه را یکی از انقلابی ترین نهادهای کشور برشمرد و با انتقاد از تصمیمات مجلس شورای اسلامی در خصوص وکالت، اظهار کرد: متأسفانه مجلس و نمایندگان آن برای نهاد وکالت تصمیماتی غیرکارشناسانه می گیرند و به جای آنکه این تصمیمات از دل کمیسیون حقوقی و قضایی باشد از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس است و این موضوع نه فقط به جامعه وکالت بلکه به کل جامعه آسیب های جدّی وارد خواهد کرد.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.