اخبار کانون، کارآموزی و اختبار | ۰۹ اردیبهشت، ۱۴۰۲

دوره کارآموزی کارآموزان آزمون ورودی ۱۴۰۱ کانون وکلای دادگستری گلستان از روز پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ آغاز شد.

جلسه توجیهی ویژه این کارآموزان، روز پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ در سالن اجتماعات موسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور رییس و اعضای هیأت مدیره و اعضای کمیسیون کارآموزی و اختبار کانون وکلای دادگستری گلستان و کارآموزان پذیرفته شده برگزار شد، رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با اشاره به برخی مشکلات که باعث تأخیر در آغاز دوره کارآموزی این دوره شد، اظهار کرد: اصلاح آیین نامه جدید در بخش کارآموزی در دستورکار قرار گرفته است و امیدواریم اصلاحات خوبی در آن صورت گیرد تا کارآموزی با چالش های کمتری برای کانون ها و کارآموزان همراه باشد.

«حمیدرضا مومن» در ادامه با اشاره به منشور اخلاق حرفه ای وکالت و با تأکید بر استقلال وکیل در امر دفاع، بیان کرد: استقلال وکیل تضمین کننده دادرسی عادلانه است و هرگز نباید اینگونه برداشت شود که وکلا با این استقلال می خواهند جدا از حاکمیت باشند.

«مومن» خطاب به کارآموزان جدید بر صداقت، امانتداری و شرافت، احترام به حفظ شأن وکیل، قاضی و همکاران اداری تأکید کرد.

در ادامه این جلسه، رییس کمیسیون کارآموزی و اختبار کانون وکلای دادگستری گلستان با تشریح بخش های مختلف دوره کارآموزی، خطاب به کارآموزان گفت: شما کارآموز وکالت هستید فارغ از هر جایگاهی که ممکن است در آن قرارداشته باشید؛ بنابراین اولویت اصلی فعالیت شما در این دوره، کارآموزی است.

دکتر «علی طالع زاری» با بیان اینکه «خودتان را در تراز نهاد وکالت قرار دهید» افزود: کانون وکلا در آموزش و تربیت وکلا جدّی است و در این دوره نیز تمام توان خود را برای تربیت و ارتقای دانش حقوقی کارآموزان به کار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به چالش های وکالت با اجرای طرح تسهیل کسب و کار، عنوان کرد: جامعه حقوقی کشور با ایرادات حقوقی جدّی که به طرح تسهیل وجود داشته است با این طرح مشکل دارد.

در این برنامه همچنین «رحیم امیرلطیفی» پیشکسوت وکالت طی سخنانی بیان داشت: وکیل در مسیر پرتلاطم و پرفرازونشیب وکالت قرار دارد و در این مسیر، خودشناسی، پاک ماندن و توجه به وجدان بسیار حائزاهمیت است.

وی با اشاره به اتیان سوگند وکلا در بدو ورود به این حرفه، اظهار کرد: اینکه یک وکیل باید شرافتش را وثیقه ی این قسم کند نشان از جایگاه، شأن و حساسیت وکیل و حرفه ی وکالت است که این امر باید مدنظر کارآموزان محترم وکالت قرار گیرد.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.