اخبار کانون | ۲۶ بهمن، ۱۳۹۵

اولین المپیاد ورزشی وکلای دادگستری ایران به میزبانی کانون وکلای دادگستری گلستان، از صبح روز سه شنبه 26 بهمن سال جاری در سالن شهید گرزین گرگان با رقابت های فوتسال آغاز شد.

مهمان ویژه مراسم افتتاحیه این المپیاد «حسین شمس» سرمربی پیشین تیم ملّی فوتسال ایران بود.

سخنرانی رییس کانون وکلای دادگستری گلستان در افتتاحیه:

بدن سالم برای نشر عدالت و ممارست بر دادخواهی کارآمدی افزون تری دارد

تن زنده والا به ورزندگی است
که ورزندگی مایه ی زندگی است
به ورزش گرای و سرافراز باش
که فرجام سستی سرافکندگی است
به سختی دهد مرد آزاده تن
که پایان تن‌پروری بندگی است
کسی کاو توانا شد و تندرست
خرد را به مغزش فرو زندگی است
ز ورزش میاسای و کوشنده باش
که بنیاد گیتی به کوشندگی است

یاران و همکاران؛ صمیمانه ترین درودها و خوش آمدگویی های کانون وکلای دادگستری استان گلستان نثار شما که این بار نه تنها میزبان وجود و اندیشه های والای شماست، بلکه افتخار میزبانی آن گروه از وکلای عزیز را دارد که با جسمی ورزیده و نیرویی چالاک، در کنار روح و روان پرقدرت خود، مهمان ما هستند.

در فرهنگ ایرانی جسم توانا همواره در کنار فکر پاک و استوار قرار گرفته، در جای جای شاهنامه فردوسی – سند فرهنگ و تاریخ هویت ایرانی- فکر پاک پهلوانان ایرانی، با بازوان ستبر آنان گره خورده، فتوت سهراب در کنار غلبه او بر تهمتن، زیبایی و زیرکی گُردآفرید با چالاکی و توانایی او؛ و این چنین اند گودرز، گیو، بهرام و سیاوَش.

وکیل دادگستری نیز در کنار تجهیز خود به خرد و دانش، می بایست جسم خویش را نیز ارج نهد و بپاید. زیرا آن چه که به اندیشه، ژرفا و غنای بیشتری می دهد، جسمی سالم و قدرتمند است که قلم به دست می گیرد، گام از گام برمی دارد و با بی عدالتی می ستیزد. بی تردید بدن سالم برای نشر عدالت و ممارست بر دادخواهی کارآمدی افزون تری دارد. بسیار خرسندیم که امروز، در این میدان پهلوانی، گرد هم آمده ایم.

افتخار کانون ما، بودن در کنار شماست، جدا از هر نتیجه ای؛ این حضور و اهمیتی که برای ورزش قائل شده اید، بیش از هر چیز ارزشمند و والاست.

امید است کانون وکلای دادگستری گلستان میزبان خوبی برای شما پهلوانان باشد و از روزها و شب های پیش رو در شهر گرگان و استان تاریخی و زیبای گلستان لذت ببرید.

مهمانان افتتاحیه؛

مراسم افتتاحیه این المپیاد ساعت 16 روز سه شنبه (دیروز) با حضور «صادق ریاضی» رییس کانون وکلای دادگستری گلستان، «علی اصغر منصوریان» و «حمیدرضا مومن» اعضای هیأت مدیره این کانون و «رضا سلیمانی» نماینده کانون گلستان در شورای اجرایی اسکودا، «اسماعیل حاجی آبادی» رییس اداره ورزش و جوانان گرگان و «حسینی» معاون ورزش قهرمانی گرگان، «قربان توسن» دبیر هیأت والیبال گلستان، «محمدهادی محرابی پور» دبیر کمیته مسابقات هیأت والیبال استان، «سیدصادق موسوی» رییس هیأت فوتبال گرگان و همچنین «ابوذر قربانی» بازیکن تیم ملّی فوتوالی ایران در بازی های آزمایشی المپیک ریودوژانیرو، برگزار شد.


«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.