اخبار کانون | ۱۱ اسفند، ۱۳۹۵

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان از صدور 34 کیفرخواست برای وکلای دادگستری این استان در سال جاری خبر داد.

«صادق ریاضی» با بیان این مطلب در نشست خبری روز وکیل، افزود: از ابتدای سال 95 تا اول اسفندماه سال جاری، تعداد 128 شکایت و گزارش در دادسرای انتظامی کانون ثبت شد که از این تعداد 64 پرونده مربوط به گزارش محاکم قضایی و بازرسی کانون وکلای دادگستری گلستان و 64 پرونده دیگر مربوط به شکایت شاکیان خصوصی از وکلا و کارآموزان وکالت استان بوده است.

به گفته «ریاضی»، از ابتدای سال 95 تا اول اسفندماه سال جاری، تعداد 152 پرونده در دادسرای انتظامی مختومه شد که از این تعداد، برای 117 پرونده قرار منع تعقیب، برای 34 پرونده کیفرخواست و برای یک پرونده نیز عدم صلاحیت صادر شده است.

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان اضافه کرد: از فروردین سال 95 تا اول اسفندماه سال جاری، در مجموع 212 پرونده ی جریانی در دادسرای انتظامی داشتیم که 152 پرونده مختومه شد.

او درخصوص پرونده های جریانی در دادسرای انتظامی این کانون، یادآور شد: در حال حاضر، تعداد 60 پرونده ی جریانی در دادسرای انتظامی این کانون در دست رسیدگی است که از این تعداد 52 پرونده مربوط به سال 95 ، تعداد 5 پرونده مربوط به سال 94 و 3 پرونده مربوط به سال 93 می باشد.

«ریاضی» تصریح کرد: عدم حضور در جلسات رسیدگی، تمرکز امور وکالتی در محلِ غیر از محلِ اشتغال، اختلافات راجع به حق الوکاله بین وکیل و موکل و رفتار خلاف شأن وکالت عمده ترین موضوعات این شکایان و گزارشات بوده است.

او با بیان اینکه «کانون وکلای دادگستری گلستان دارای دو شعبه دادگاه انتظامی است»، اظهار کرد: امسال 13 پرونده به شعبه یک دادگاه انتظامی ارجاع که از این تعداد 11 فقره پرونده مختومه شد. به شعبه دو دادگاه انتظامی نیز 37 پرونده ارجاع و از این تعداد 27 فقره پرونده مختومه شد.

معرفی بیش از 400 وکیل پایه یک به دادگاه های کیفری استان

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان در بخش دیگری از صحبت های خود، از معرفی بیش از 400 وکیل پایه یک به دادگاه های کیفری استان در سال جاری خبر داد و گفت: پرونده های تسخیری از دادگاه ها و دادسراهای استان367 پرونده و وکلای تسخیری معرفی شده به دادگاه ها و دادسراهای استان 414 نفر بوده است.

«ریاضی» درخصوص مشاوره رایگان وکلای پایه یک دادگستری استان به شهروندان، اظهار داشت: از ابتدای امسال تا اول اسفندماه، همکاران ما در دادسرای گرگان مستقر و به شهروندان مشاوره می دهند ضمن آنکه طی روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته شهروندان می توانند با حضور در محل کانون از خدمات رایگان مشاوره ای برخوردار شوند.

به گفته او، از ابتدای امسال تاکنون، علاوه بر مشاوره تلفنی، به تعداد 850 نفر از شهروندان در محل کانون، خدمات مشاوره ای رایگان ارائه شد.

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان، تعداد وکلای پایه یک دادگستری این استان را با احتساب 52 نفری که در تاریخ 19 اسفندماه سال جاری تحلیف خواهند شد 523 نفر اعلام و بیان کرد: تعداد کارآموزان فعلی وکالت این کانون 65 نفر بوده و با تعداد 25 نفر کارآموزی که با قبولی در آزمون کارآموزی وکالت امسال، از سال آینده کارآموزی خود را آغاز خواهند کرد در سال آینده مجموعاً 90 کارآموز وکالت خواهیم داشت.

تعداد وکلا در گلستان بیش از نیاز جامعه است

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با اشاره به تعداد وکلای این استان گفت: تعداد وکلا در استان گلستان بیش از نیاز جامعه است. از نظر ما، مدتهاست حرفه ی وکالت اشباع شده است و دیگر نمی توان به وکالت به عنوان حرفه ای پردرآمد نگاه کرد. جز تعداد معدودی از وکلا که ممکن است درآمدهای خوبی داشته باشند اکثر وکلا دارای درآمد کافی نیستند.

«ریاضی» اضافه کرد: به موجب قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت، کمیسیونی مرکب از ریاست کل دادگستری، رییس دادگاه انقلاب و رییس کانون وکلای دادگستری تعیین می کند که هرساله چه تعداد کارآموز وکالت با قبولی در آزمون سازمان سنجش جذب کانون های وکلای دادگستری شوند و اینگونه نیست که ما هر زمان بخواهیم کارآموز وکالت جذب نکنیم.

 

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.