اخبار کانون | ۰۷ اسفند، ۱۳۹۷

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: کانون های وکلا نسبت به افزایش اعتماد عمومی در جامعه گام بردارند.

آیت الله نورمفیدی در دیدار با اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان:

کانون های وکلا نسبت به افزایش اعتماد عمومی در جامعه گام بردارند

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: کانون های وکلا نسبت به افزایش اعتماد عمومی در جامعه گام بردارند.

آیت الله نورمفیدی عصر روز سه شنبه 7 اسفند، در دیدار با اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان، با بیان این مطلب افزود: افزایش اعتماد عمومی جز با ارائه خدمات شایسته، اطلاع رسانی به جامعه و برخورد قانونی با وکلای متخلف، تحقق نمی یابد.

ایشان ضمن بیان اینکه «می توان نسبت به نقد قانونی بر مبنای استدلال عمل کرد» کانون وکلا را دعوت به تشریح مواضع قانونی و انتقادی خود در رسانه ها کرد و افزود: استدلال زمانی به نتیجه درست می رسد که شخص مقابل به واقعیت ها توجه داشته باشد و عمل بر اساس استدلال را مبنای پذیرش خود قرار داده باشد.

آیت الله نورمفیدی تأکید کرد: برای نتیجه رساندن کارها باید پیگیری مستمر داشت و نقد منطقی و قانونی در کنار پشتکار می تواند انسان را مقصود نهایی خود برساند.

در این نشست همچنین رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با اشاره به تاریخچه استقلال نهاد وکالت از وزارت عدلیه در سال 1331 به ارائه گزارشی از عملکرد این کانون پرداخت.

رضا سلیمانی با تأکید بر ضرورت وجود استقلال وکلا و نهاد وکالت در راستای تضمین حقوق شهروندان و حق دفاع، به بیان انتقاد قانونی نسبت به صدور مجوز پروانه وکالت از سوی دستگاه قضایی پرداخت و وجود نهادهای موازی همچون مرکز مشاوران قوه قضاییه و صدور پروانه های متعدد و متکثر را موجب آسیب به نهاد وکالت دانست.

وی ضمن انتقاد از آیین نامه جدید مرکز مشاوران، اظهار داشت: این آیین نامه با قانون مخالفت داشته و با این اقدام قوه قضاییه قانون گذاری نموده است؛ امری که در صورت تبدیل شدن به رویه قطعاً به مصلحت کشور نخواهد بود حال آن که مرجع قانون گذاری قوه مقننه است.

سلیمانی با اشاره به وکالت رایگان وکلای عضو کانون وکلای دادگستری در پرونده های تسخیری و معاضدتی، اضافه کرد: در راستای ارتقای آگاهی به شهروندان، واحد معاضدت قضایی این کانون همه روزه خدمات مشاوره حقوقی ارائه می دهد.

ایجاد اشتغال پایدار با توجه به جذب کارآموزان وکالت از موارد دیگری بود که رییس کانون وکلای دادگستری گلستان به آن اشاره و اظهار داشت: کانون های وکلا از معدود سازمان های پیش رو در این زمینه هستند.

در این نشست آنه محمد شاه نظری عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان با بیان اینکه «کانون وکلا مرجعی است که به طور خودگردان توسط وکلا اداره می شود و هیچ بار مالی نیز برای دولت ندارد» افزود: کانون وکلا در راستای ایجاد اعتماد عمومی نسبت به تخلفات انتظامی وکلا بر مبنای قانون رفتار می کند.

مدیر داخلی کانون نیز گفت: انتقاد ما به جذب وکیل از طریق مرکز مشاوران، انتقادی قانونی است و در حالی که صرفاً در برنامه پنج ساله سوم توسعه این امر پیش بینی شده بود و عمر برنامه خاتمه یافته و در برنامه های بعدی این اجازه به قوه قضاییه داده نشده است لکن کماکان این قوه اقدام به جذب وکیل می نماید.

مصطفی ابراهیم نژاد افزود: استقلال وکیل موجب افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضا و موجب سلامت آن خواهد بود.

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.