عمومی | ۲۲ آذر، ۱۳۹۴

با وجود اینکه بانک ها باید حلال مشکلات باشند اما الان خود آنها قفل و در هزینه های خود با مشکل مواجه شده اند. هر چه به بانک ها فشار می آوریم تا بهره ها کاهش پیدا کند، نمی شود؛ نه اینکه نخواهند بهره ها کاهش پیدا کند، بلکه نمی توانند.

81875238-70369221

پورمحمدی:

با موسسات مالی غیرمجازبرخورد می کنیم

وزیر دادگستری با بیان اینکه بانک ها در هزینه های خود نیز دچار مشکل هستند، گفت: در حال افزایش سرمایه بانک ها هستیم و با موسسات مالی غیرمجاز برخورد می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در  گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، افزود: اگر در زمینه نظام بانکی به موفقیت دست پیدا نکنیم توسعه اقتصادی کشور شکل نخواهد گرفت.

پورمحمدی بانک را حلال مشکلات سرمایه داری و تسهیل دهی دانست و تصریح کرد: با وجود اینکه بانک ها باید حلال مشکلات باشند اما الان خود آنها قفل و در هزینه های خود با مشکل مواجه شده اند.

وی نرخ بهره بانک ها را بالا عنوان کرد و گفت: هر چه به بانک ها فشار می آوریم تا بهره ها کاهش پیدا کند، نمی شود؛ نه اینکه نخواهند بهره ها کاهش پیدا کند، بلکه نمی توانند.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: این مشکل هم برای خود بانک ها است و هم آنگونه که باید طبیعتا نمی توانند به اقتصاد کمک کنند.

وزیر دولت یازدهم تصریح کرد: برای رفع این مشکلات، در حال افزایش سرمایه بانک ها هستیم و تلاش می کنیم تا بدهی دولت به بانک ها را بپردازیم.

پورمحمدی با بیان اینکه این تلاش ها در جهت تقویت نظام بانکی انجام می شود، گفت: از سوی دیگر با موسسات مالی و پولی غیرمجاز با جدیت برخورد می کنیم و جلوی فعالیت های آنها را می گیریم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.