عمومی | ۲۷ آذر، ۱۳۹۴

با صدور این کارنامه، نقاط قوت و ضعف عملکرد هر قاضی را شناسایی و ارزیابی می کنیم تا ضمن تشویق قضات نمونه، به قضاتی که در انجام امور تعللی دارند، تذکر دهیم تا در حق مردم اجحاف نشود.

معاون دادسرای انتظامی در امور نظارت و ارزشیابی قضات کشور از صدور کارنامه قضایی برای قضات سراسر کشور خبر داد.

علی رنجبر در حاشیه آیین تجلیل از 13 قاضی نمونه استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: این کارنامه به صورت سالانه صادر و در آن عملکرد هر قاضی بر اساس شاخص های رفتاری، عملکرد و مدیریت شعبه ارزیابی می شود.

وی اظهار داشت: با صدور این کارنامه، نقاط قوت و ضعف عملکرد هر قاضی را شناسایی و ارزیابی می کنیم تا ضمن تشویق قضات نمونه، به قضاتی که در انجام امور تعللی دارند، تذکر دهیم تا در حق مردم اجحاف نشود.

وی تاکید کرد : هدف اصلی از نظارت و ارزشیابی قضات، به هیچ وجه به منزله مچ گیری نیست؛ بلکه هدف واقعی سنجش دقیق و واقعی عملکرد آنان است.

وی با اشاره به فعالیت 9 هزار و 800 قاضی در کشور یادآور شد: بر اساس ماده 27 آئین نامه بازرسی ها و نظارت ها، اگر مردم از قاضی شکایت داشته باشند، دادسرای انتظامی در امور نظارت و ارزشیابی عملکرد قاضی را بررسی و به شکایت رسیدگی می کند.

رنجبر کشف قضات مستعد برای ارتقا شغلی و آماده شدن این قضات برای سمت های مدیریتی تراز اول را از دیگر وظیفه این هیات نظارت و ارزشیابی قضات اعلام کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.