عمومی | ۳۰ آذر، ۱۳۹۴

قانون مجازات اسلامی به گونه ای اصلاح شده که اگر فردی استحقاق حبس را ندارد، مجازات جزای نقدی یا جزای دیگری برای وی در نظر گرفته شود؛ همچنین در خصوص تکرار یا تعدد جرم تصمیم گرفته شد تا نحوه اعمال اشد مجازات اصلاح شود.

33

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

قضات حق تبدیل یا تخفیف مجازات برای جایگزینی جرایم حبس را خواهند داشت

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری اتمام اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی در کمیسیون، گفت: برای جایگزینی جرایم حبس، قوانین به طور کلی اصلاح شد؛ به گونه ای که قضات حق تبدیل و یا تخفیف مجازات را داشته باشند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، الهیار ملکشاهی در تشریح جلسه روز یکشنبه کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در این جلسه اصلاحات موادی از قانون مجازات اسلامی که مورد درخواست دستگاه قضایی و برخی از حقوق دانان کشور بود مورد بررسی قرار گرفت که پس از تنظیم در نوبت صحن قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در این طرح مشکلات و تنگناهای برخی از قضات دستگاه قضا به لحاظ کاربردی با انجام اصلاحاتی مرتفع خواهد شد، موادی از این طرح مشکلات حبس پزشکان را موردنظر قرار داده است که در اصلاحات انجام شده، حبس از برخی جرایم پزشکان حذف شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در برخی موارد تخفیف یا تبدیل مجازات در قانون مجازات اسلامی به گونه ای اصلاح شد که امکان جایگزینی مجازات حبس برای قضات را تسهیل خواهد کرد.

وی افزود: قانون مجازات اسلامی به گونه ای اصلاح شده که اگر فردی استحقاق حبس را ندارد، مجازات جزای نقدی یا جزای دیگری برای وی در نظر گرفته شود؛ همچنین در خصوص تکرار یا تعدد جرم تصمیم گرفته شد تا نحوه اعمال اشد مجازات اصلاح شود.

ملکشاهی تاکید کرد: برای جایگزینی مجازات حبس، قوانین به طور کلی اصلاح شد؛ به گونه ای که قضات حق تبدیل و یا تخفیف مجازات را داشته باشند.

رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: معاون رئیس قوه قضاییه و تعدادی از کارشناسان این دستگاه به همراه کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس و وزارت اطلاعات در جلسه حضور یافتند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.