عمومی | ۲۶ اسفند، ۱۳۹۹

رئیس صندوق حمایت وکلای دادگستری ایران گفت: از این پس نیازی به خرید و استفاده از دستگاه POS برای دفاتر وکالت نیست.

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، «سنجر فخری» روز دوشنبه ۲۵ اسفند در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه مالیاتی ویژه وکلای دادگستری به جای دریافت دستگاهPOS ، با بیان این مطلب افزود: به موجب قانون سامانه فروشگاهی که در سال ۱۳۹۸ به تصویب رسید کلیه مشاغل باید در سامانه فروشگاهی ثبت نام کنند به گونه ای که این سامانه بتواند صورتحساب مالیاتی را صادر کند.

وی افزود: در سال گذشته و ابتدای امسال چندین جلسه با مسئولین امور مالیاتی در سال گذشته به همراه دکتر عیسی امینی و امسال نیز به همراه دکتر جلیل مالکی داشتیم، در نهایت قرار شد سامانه ای طراحی کنیم برای اینکه وکلا از داشتن دستگاه POS در دفاتر معاف بشوند. به همین علت هیأت مدیره صندوق حمایت وکلای دادگستری تصمیم گرفت مسئولیت این امر مهم را به عهده بگیرد.

وی ادامه داد: هیأت مدیره با یکی از شرکت ها که در زمینه پرداخت الکترونیکی فعال و دارای مجوز است وارد مذاکره شد و پس از جلسات متعدد منتج به انعقاد تفاهم نامه ای شدیم که این شرکت برنامه ای را طراحی کند که مورد تأیید سازمان امور مالیاتی باشد. این کار صورت گرفت و به فوریت سامانه پس از جلسات متعدد فنی و اداری، طراحی شد و مورد تأیید سازمان امور مالیاتی و مدیریت تنظیم مقررات قرار گرفت و گواهی تأیید سامانه را دریافت کرده ایم و آماده بهره برداری است، که امروز (دوشنبه ۲۵ اسفندماه) رونمایی شد.

«فخری» با بیان اینکه «جزئیات مربوط به این سامانه را متعاقباً اعلام خواهیم کرد» اضافه کرد: پس از ثبت نام در این سامانه دیگر نیازی به دریافت دستگاه POS نیست. این سامانه به سامانه مالیاتی کشور وصل است وکلا در همین سامانه ای که طراحی شده در مقابل حق الوکاله ای که دریافت می کنند، می توانند صورتحساب دریافت کنند و همچنین موکلین نیز می توانند بابت وجوه واریزی برای حق الوکاله صورتحساب دریافت کنند و دیگر نیاز به دستگاه های POS و دستگاه های کارتخوان جانبی نیست و همه خدمات ارائه شده در این سامانه ثبت می باشد.

رئیس صندوق حمایت وکلای کشور گفت: طراحی این سامانه هیچ هزینه ای برای صندوق حمایت و وکلا نداشته است. فقط حق عضویت بسیار اندکی که احتمالاً حدود ده هزار تومان می باشد برای ثبت نام در سامانه نیاز است که سالانه می باشد. امیدواریم همه همکاران بتوانند از این سامانه استفاده کنند و مشکلات خرید و دریافت دستگاه های pos را نداشته باشند.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.