عمومی | ۰۶ دی، ۱۳۹۴

دادسرای نفت و دقیق تربگویم دادسرای انرژی که مسائل مربوط به نفت و انرژی را شامل می شود به طور غیر رسمی تشکیل و قضات و سرپرست دادسرا تعیین شدند.

2011_3_16_11_4_7

جعفری دولت آبادی:

دادسرای انرژی تشکیل شد/ مشکل عمده دادسراها فضای فیزیکی است

دادستان عمومی و انقلاب تهران مشکل عمده دادسراهای جدید را نبود فضای فیزیکی کافی عنوان کرد و گفت: دادسرای انرژی به طورغیر رسمی تشکیل شد.

به گزارش ایرنا، عباس جعفری دولت آبادی عصر امروز /یکشنبه / درحاشیه دومین همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درجمع خبرنگاران اظهارکرد: دادسرای نفت و دقیق تربگویم دادسرای انرژی که مسائل مربوط به نفت و انرژی را شامل می شود به طور غیر رسمی تشکیل و قضات و سرپرست دادسرا تعیین شدند.

به گفته وی، بخشی از ساختمان نیز آماده است که امیدواریم تا پایان سال جاری به طور رسمی افتتاح شود.

وی درباره تشکیل دادسرای ورزش نیز اظهارکرد: انتظار می رفت کمک های بیشتری برای تشکیل دادسرای ورزش به دادستانی تهران شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین ازتعیین سرپرست دادسرای پولی و بانکی نیز خبر داد.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه دادسرای انفال و ثروت عمومی با سه قاضی و سرپرست دادسرا تشکیل شده است، گفت: اگرچه این دادسرا به طور رسمی افتتاح نشده اما با قدرت و با سرعت درحال فعالیت است.

**شکایت از مطبوعات دو ظرفیتی است/ مطبوعات در بیان مطالب آزاد هستند

دادستان عمومی و انقلاب تهران در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا مبنی براینکه آیا دادستانی نسبت به اظهارات هفته نامه یالثارات و توهین های این نشریه علیه معاون اول رئیس جمهوری به عنوان مدعی العموم ورود می کند یا نه ؟ اظهارکرد: شکایت از مطبوعات دو ظرفیتی است که بخشی مستلزم شکایت توسط شاکی خصوصی و بخشی نیز مدعی العموم است.

جعفری دولت آبادی ادامه داد: دادستان دربعضی موارد ورود می کند و در برخی موارد نیز ورود نمی کند، اما قانون مطبوعات صراحتا می گوید: «مطبوعات در بیان مطالب آزاد هستند، اما حق توهین و تخریب ندارند».

وی خاطرنشان کرد: اگر در برخی موارد دادستان به عنوان مدعی العموم ورود نکند این عدم ورود به منزله عدم حق شکایت شاکی نخواهد بود و ذینفع می تواند علیه آن نشریه یا آن رسانه شکایت کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.