عمومی | ۲۷ دی، ۱۳۹۴

براساس لایحه تقدیمی بودجه سال ۹۵ به مجلس مشخص شد قوه قضاییه و سازمان های تابعه آن امسال بودجه‌ هزینه‌ای در حدود ۴۲۵۸ میلیارد تومان خواهند داشت.
15

براساس لایحه بودجه سال ۹۵ تقدیمی به مجلس؛

بودجه هزینه‌ای دستگاه قضا و سازمان‌های تابعه امسال به ۴۲۵۸ میلیارد تومان رسید

براساس لایحه تقدیمی بودجه سال ۹۵ به مجلس مشخص شد قوه قضاییه و سازمان های تابعه آن امسال بودجه‌ هزینه‌ای در حدود ۴۲۵۸ میلیارد تومان خواهند داشت.

به گزارش فارس، امروز رئیس جمهوری با حضور در مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه سال 95 کشور را تقدیم نمایندگان کرد.

براساس متن لایحه مشخص شد دادگستری جمهوری اسلامی ایران که در زبان لایحه بودجه نویسی همان قوه قضاییه و برخی از سازمان‌هاست در سال 94 بودجه‌ای حدود 2302 میلیارد تومان داشته است که امسال در لایحه این عدد با احتساب تملک دارایی‌های سرمایه‌ای امسال به 2824 میلیارد تومان رسیده است.

براساس همین لایحه دیوان عدالت اداری که در سال 94 بودجه مصوبش 28 میلیارد تومان بوده است امسال در لایحه پیشنهادی بودجه‌اش با افزایشی حدود 12 میلیارد تومانی به 39.5 میلیارد تومان رسیده است.

همچنین شوراهای حل اختلاف که در سال 94 بودجه مصوبشان 43 میلیارد تومان بوده است امسال با افزایشی 9 میلیاردی بودجه‌شان به عدد 50 میلیارد تومان رسیده است.

اما با نگاهی به بودجه سازمان زندانها در خواهیم یافت که بودجه این سازمان هم از افزایش بودجه 70 میلیاردی حدودا برخوردار بوده است و از بودجه 428 میلیاردی سال گذشته به بودجه 514 میلیارد تومانی رسیده است.

سازمان بازرسی کل کشور هم توانسته دولت را برای افزایش بودجه متقاعد کند و به این ترتیب از بودجه 80 میلیاردی هزینه‌ای سال گذشته به رقم بودجه 100 میلیاردی در سال جدید رسیده است.

اما سازمان پزشکی قانونی هم از این رهگذر بی نصیب نمانده و بودجه 47 میلیاردی هزینه‌ای سال قبلش امسال در لایحه بودجه به عدد ۶۰ میلیارد رسیده است که امیدواریم این افزایش بودجه به بهبود عملکرد این سازمان منتج شود.

یکی دیگر از سازمانهایی که بودجه اش نسبت به سال قبل افزایش یافته است سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده است که برخلاف سال 94 که بودجه‌ای معادل 108 میلیارد داشته است امسال به رقم 578 میلیاردی رسیده است.

دانشگاه علوم قضایی کشور هم که در سال 94 بودجه‌اش حدود 13.5 میلیارد تومان بود امسال با افزایش بودجه به رقم 13.9 میلیارد تومان رسیده است.

سازمان قضایی نیروهای مسلح هم پس از آنکه در سال 94 بودجه 48 میلیاردی را تجربه کرده است امسال در بودجه سال 95 برایش بودجه 59 میلیاردی در نظر گرفته شده است.

همچنین برای دادسرای ویژه روحانیت نیز به جای بودجه 15 میلیاردی سال 94 بودجه 20 میلیاردی را برای سال 95 پیشنهاد داده اند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.