عمومی | ۰۸ بهمن، ۱۳۹۴

دادستان کل کشور گفت: دستگاه قضایی باید از سلامتی کامل برخوردار باشد و سلامت قوه قضاییه در گرو داشتن نیروی انسانی سالم است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در مراسم تحلیف کارآموزان قضایی واحدهای آموزشی تهران، فارس و خوزستان این مطلب را بیان کرد.

وی اظهار داشت: هرچه نیروی انسانی سالم تر باشد، دستگاه قضا نیز از سلامت کامل برخوردار خواهد شد.

دادستان کل کشور در ادامه با بیان این که در دستگاه قضا اگر سلامت کامل وجود داشته باشد، قضات می توانند بدون همه تهدیدها پرونده ها را بررسی کنند و بدون این که نام و نشانی از خودشان بروز دهند فقط با دقت پرونده ها را ببینند تا آنچه که حقیقت است را کشف کنند.

رئیسی ادامه داد: شما قضات جدید با نیرو و توانایی جوانی خود و آموخته های ارزشمندی که دارید باید با سلامت و خوش نامی کار کنید و امیدواریم با حضور شما بر توانمندی هرچه بیشتر دستگاه قضا درخصوص نیروی انسانی افزوده شود.

رئیسی گفت: در جایگاه قضات امیدوارم مجموعه آنچه که آموخته اید در موضوعات و پرونده هایی که روی میز شما خواهد بود، عادلانه قضاوت کنید تا شاهد اطالعه دادرسی پرونده ها نباشیم.

وی خطاب به کارآموزان قضایی گفت: اگر یک حکم به دور از بی طرفی ها از سوی قاضی صادر شود، موجب ارتقای او خواهد شد و مقام رفیع یک قاضی با رسیدگی مناسب به یک پرونده همچنین جامعه را از نوسانات اجتماعی دور کرده و موجب آرامش مردم می شود.

دادستان کل کشور گفت: احکام عادلانه قضات همچنین می تواند جامعه را از اضطراب حفظ کند و قاضی می تواند در مقابل همه اعمال نفوذها بایستد و آنچه حق است، به آن عمل کند.

رئیسی گفت: قضات باید از هیچ مقام و قدرتی و دوست و رفیقی نفوذ نپذیرد بلکه اقتضای حق را ببیند و به آن عمل کند.

وی با بیان این که پس از فتنه سال 88، رهبر معظم انقلاب موضوع مهمی با عنوان فهم شجاعانه مطرح کردند، خاطرنشان کرد: این موضوع بسیار مهم است که قاضی که تشخیص دهنده حق است، فضاهای آلوده را کنار بزند و آنچه حقیقت است را ببیند.

رئیسی گفت: قضات باید دوره های کارآموزی خود را برای دانش افزایی ادامه دهند و امیدواریم شما امروز با تحلیفی که داشتید، اقداماتتان با یک جزمیت علمی و عزم عملی همراه باشد.
مراسم تحلیف 108 نفر از کارآموزان قضایی واحدهای آموزشی تهران، فارس و خوزستان امروز (چهارشنبه) با حضور جمعی از مسئولان دستگاه قضا در محل کاخ دادگستری برگزار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.