عمومی | ۰۲ اسفند، ۱۳۹۴

رئیس شوراهای حل اختلاف کشور از دوبرابر شدن بودجه شوراهای حل اختلاف در سال ۹۵ خبر داد و گفت: از سال آینده حداقل حقوق کارکنان در شوراهای حل اختلاف، برپایه حقوق وزرات کار خواهد بود.
14
رئیس شوراهای حل اختلاف کشور خبر داد؛

دو برابر شدن بودجه شوراهای حل اختلاف در سال95

حجت الاسلام و المسلمین میانجی گفت: نظرسنجی‌ها از رضايت ۷۲ درصدی مردم از شوراهای حل اختلاف در کشور حکایت دارد.

به گزارش میزان، معاون قوه قضاییه و رئیس شوراهای حل اختلاف کشور در آیین افتتاح ساختمان مرکزی شورای حل اختلاف البرز گفت: شوراهای حل اختلاف مهمترین بازوی دستگاه قضا در روند کاهش پرونده های قضایی است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی میانجی گفت: به برکت همین شوراهای حل اختلاف، بسیاری از دعاوی بدون تشکیل پرونده، به سازش ختم شدند.

وی همچنین با مثبت ارزیابی کردن عملکرد این شوراها گفت: با نظرسنجی های انجام گرفته، بیش از ۷۲ درصد از مراجعین، از عملکرد این شوراها ابراز رضایت کردند.

رئیس شوراهای حل اختلاف کشور در ادامه گفت: البته این رضایتمندی نباید باعث رونق گرفتن دادگاه ها باشد، و باید با ترویج خصايص اخلاقی، در صدد کاهش جرم و بزه در جامعه باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی ميانجي افزود: دروغ یکی از عوامل ایجاد ناامنی روانی در جامعه است و باید برای تعمیم صداقت در جامعه همگی تلاش کنیم.

رئیس شوراهای حل اختلاف کشور در ادامه گفت: امروز این شوراها مورد رضایت رهبر معظم انقلاب است و همین عاملی برای گسترش پوشش خدمات این شوراها خواهد بود.

احمدی میانجی گفت: کمبود منابع مهمترین مشکل شوراهای حل اختلاف است و همین عامل باعث بکار گیری نیروهای بازنشسته شده است.

وی همچنین از دوبرابر شدن بودجه شوراهای حل اختلاف در سال ۹۵ خبر داد و گفت: از سال آینده حداقل حقوق کارکنان در شوراهای حل اختلاف، برپایه حقوق وزرات کار خواهد بود.

در پایان این جلسه، ساختمان مرکزی شورای حل اختلاف البرز با حضور معاون قوه قضاییه فعالیت خود را آغاز کرد و کلنگ ساخت ساختمان دادگستری کل استان در زمینی به مساحت ۴هکتار و اعتبار اولیه ۳۷ میلیارد تومان برزمین زده شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.