عمومی | ۰۶ فروردین، ۱۳۹۵

تصویب طرح جرم سیاسی ازجمله موضوعاتی بود که کمیسیون قضایی جلسات مختلفی را برای به سرانجام رسیدن آن برگزار کرد.
23
.

اسفنانی مطرح کرد:

تعیین تکلیف طرح جرم سیاسی بعد از ۳۷ سال در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مهمترین اقدام این کمیسیون در سال گذشته را تعیین تکلیف طرح جرم سیاسی بعد از ۳۷ سال دانست.

محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره مهمترین اقدامات انجام گرفته در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در سال گذشته، افزود: تصویب طرح جرم سیاسی ازجمله موضوعاتی بود که کمیسیون قضایی جلسات مختلفی را برای به سرانجام رسیدن آن برگزار کرد.

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: براساس این طرح، جرم سیاسی بعد از 37سال تعریف شد و اصل 168 قانون اساسی که معطل مانده بود با طرح مذکور، احیا شد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: بررسی بخش اعظم لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان از دیگرموضوعاتی بود که سال گذشته کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس آن را تا حدودی تعیین تکلیف کرد و امید است تا قبل از پایان عمر مجلس نهم، این لایحه در دستور کار صحن قرار گیرد یا به موجب اصل 85 قانون اساسی در کمیسیون قضایی بررسی دقیق شده و به شورای نگهبان ارسال شود.

وی تاکید کرد: کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس همچنین در سال 94 چندین مصوبه موردی در خصوص انتقال محکومان به حبس از برخی کشورها به جمهوری اسلامی ایران را نیز در دستور کار داشت.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواردی نیز درکمیسیون بررسی شد که به جهت اهمیت آن کمیسیون های ویژه برای بررسی آن تشکیل شد، گفت: بررسی طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی از جمله این موارد بود، همچینین بررسی طرح صیانت از عفاف و حجاب و طرح آمران به معروف وناهیان از منکر از دیگر دستور کارهای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در سال گذشته به شمار می رود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.