عمومی | ۱۹ مرداد، ۱۳۹۵

رییس کل دادگستری استان تهران در نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران با اشاره به قانون آئین دادرسی کیفری جدید گفت: ماده 450 قانون در عمل برای محاکم کیفری تجدیدنظر استان مشکلات عدیده ای ایجاد نموده که متأسفانه افزایش بی رویه آمار در شعب کیفری دادگاه های تجدیدنظر واقعا نگران کننده است.
109

رییس کل دادگستری استان تهران:

افزایش بی‌رویه آمار در شعب کیفری دادگاه های تجدیدنظر نگران کننده است

به گزارش ایسنا ، پنجمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران با حضور اعضا و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست کل واقع در مجتمع قضائی امام خمینی(ره) برگزار شد. در این نشست یکی از دستورات جلسه تحت عنوان «بررسی موضوع افزایش آمار شعب کیفری تجدیدنظر و راهکارهای برون رفت از آن» مطرح شد.

اسماعیلی در این‌باره متذکر شد: قانون آئین دادرسی کیفری جدید از اول تیرماه سال گذشته به مرحله اجرا درآمد علی‌رغم این‌که در این قانون نکات حقوقی ارزنده ای در ابعاد مختلف وجود دارد لکن در برخی از موارد بویژه ماده 450 قانون مارالذکر در عمل برای محاکم کیفری تجدیدنظر استان مشکلات عدیده ای ایجاد نموده که متأسفانه افزایش بی‌رویه آمار در شعب کیفری دادگاه های تجدیدنظر واقعا نگران کننده است.

وی افزود: می‌طلبد با قید فوریت از طریق مبادی ذیربط در جهت اصلاح ماده مذکور اقدامات و تشریفات قانونی لازم معمول گردد لکن می‌بایست تا تحقق این امر که قطعا زمان بر خواهد بود با استفاده از راهکارهائی چون کار در خارج از وقت اداری با بهره‌گیری از مقوله کارانه، افزایش شعب و تزریق نیروی انسانی اعم از قاضی و کارمند و ایجاد انگیزه‌های مادی و معنوی مناسب در همکاران برای تلاش بیشتر و اقدامات دیگر… جلوی این معضل مهم را بگیریم تا به حقوق شهروندان و مراجعین به تشکیلات قضائی لطمه ای وارد نشود.

وی با تاکید براین‌که «نیاز به یک حرکت جهادی در این زمینه داریم تا ان‌شاءاله ضمن برنامه ریزی دقیق بتوانیم به این مشکل عظیم فائق شویم». از قضات و کارکنان دادگاه های تجدیدنظر خواست تا با تلاش بیشتر و اقدامات موثرتر در مسیر احقاق حقوق مردم و اجرای هرچه بهتر عدالت گام بردارند و راهکارهایی برای ایجاد انگیزه در همکاران را نیز به نحو مبسوط مطرح نمود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.