عمومی | ۰۳ آبان، ۱۳۹۴

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: لایحه شوراهای حل اختلاف مطابق اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی به کمیسیون قضایی ارجاع و طی جلسات طولانی و متعدد در کمیته و نهایتاً در کمیسیون تصویب شد.

لایحه شوراهای حل اختلاف در کمیسیون قضایی تصویب شدالهیار ملک‌شاهی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: لایحه شوراهای حل اختلاف مطابق اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی به کمیسیون قضایی ارجاع و طی جلسات طولانی و متعدد در کمیته و نهایتاً‌ تصویب شد و در حال حاضر لایحه آماده ارائه به مجلس برای تصویب است.

وی در ادامه گفت: نهاد کمیسیون قضایی در مورد زمان اجرای آزمایشی این لایحه بر اساس اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی 3 سال است، تا نواقص و اصلاحات این قانون در این مدت خود را نشان دهد تا به صورت دائمی بعداً تصویب شود.

ملک‌شاهی عنوان کرد: البته این لایحه اصلاحاتی نیز داشته که کار آن با فوریت انجام شده و در حال حاضر در اولویت مجلس قرار دارد که بعد از تصویب شدن در مجلس برای مصوب شدن نهایی به شورای نگهبان ارائه شود.

وی گفت: این لایحه صلاحیت شوراها را در دو دسته یکی بررسی‌ها بر مصالحه که این هیچ محدودیتی ندارد و تمامی موضوعات برای مصالحه جزو جرایم است که صرفاً جنبه عمومی دارند و دیگری تلاش برای ایجاد صلح و سازش را بیان می‌کند.

ملک‌شاهی افزود: شرایط اعضای شورای حل اختلاف، نحوه پاداش به اعضای شورا در این قانون بیان شده و پیشنهاد کمیسیون حقوقی این بوده که پرداخت حداقل دستمزد و نحوه نظارت بر شوراها را در این لایحه تصویب کند


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.