عمومی | ۲۴ مرداد، ۱۳۹۵

کتاب قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 با اصلاحات و الحاقات بعدی در پرتو نظرات شورای نگهبان توسط انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان به چاپ رسید.

111

به گزارش ایسنا، مجموعه‌ حاضر با عنوان «قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 (با اصلاحات و الحاقات بعدی) در پرتو نظرات شورای نگهبان»، با هدف توجه محافل قضایی و دانشگاهی به نظرات شورای نگهبان در تحلیل و تفسیر مواد قانون آیین دادرسی کیفری و در نتیجه فهم و تبیین صحیح این قانون تدوین شده است.

در این کتاب، سیر تحول مواد قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 با لحاظ الحاقیه‏ی مصوب 1393 و اصلاحیه‏ی مصوب 1394 مجلس شورای اسلامی (مجموعا در 699 ماده)، با توجه به نظرات و ایرادهای مطرح شده از سوی شورای نگهبان نشان داده شده است.

این کتاب، پیش‏تر در سال 1393 توسط انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان چاپ شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته بود که با توجه به اصلاحات و الحاقات بعدی به روز رسانی شده است.

نحوه تنظیم کتاب بدین صورت است که متن کامل مواد قانون آیین دادرسی کیفری ذکر شده و در ذیل هر ماده به‏صورت زیرنویس، حسب مورد، مصوبه‏ی ابتدایی مجلس راجع به آن ماده، ایرادهای شورای نگهبان نسبت به آن و مصوبه‏‌های اصلاحی بعدی مجلس آورده شده است تا خواننده ضمن آگاهی نسبت به تحولات مصوبه در پرتو نظرات شورای نگهبان، فهم دقیق‏تری نسبت به مفاد قانون حاصل کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.