عمومی | ۳۰ مهر، ۱۳۹۵

جلسه مجمع عمومى عادى فوق العاده صندوق حمايت وكلا روز پنج شنبه 29 مهرماه در محل صندوق حمايت برگزار شد.
165
در این جلسه، دكتر «حسين آبادى» رييس كانون وكلاى دادگستری مركز (رياست جلسه) اظهار کرد: طبق آخرين بررسى ها تعداد ٦٥٣ نفر بازنشسته داريم كه ٥٥٧ نفر از اين بازنشستگان آقا و٩٦ نفر خانم هستند وتعداد٦٨٢ نفر بعنوان بازمانده مستمرى دريافت مى دارند.

او ادامه داد: تعداد٢٨٦٩٤ نفر بيمه پرداز هستند كه از اين تعداد٥٥٣٧ نفر كارآموز و تعداد٢٣١٥٧ نفر وكيل هستند.

دكتر «حسين آبادى» افزود: نرخ جايگزينى ٩٠ درصد است وصندوق، صندوق جوانى است و هزينه هاى مستمرى در سال ٩٣ حدود٣٠٠ درصد رشد داشته است.

او همچنین خطراتى را براى آينده صندوق برشمرد.

شرح كامل اكچوئرى در اختيار اعضاى مجمع قرار گرفت، ضمن اینکه از وی درخواست شد تا در اجلاس بعدى اتحاديه توضيحات كاملى را كه در اين جلسه مطرح شد در اختيار اعضاى اتحاديه قرار دهند.

دستور دوم معاذير قانونى صندوق در پرداخت وام بنحوى كه كانون ها مطالبه مى كنند وتقاضاى تعيين تكليف روشن و صريح از سوى مجمع بود که در اين خصوص رييس هيأت مديره صندوق گزارشى بنابر درخواست برخى كانون ها در اين خصوص ارايه کرد، برخى از اعضاى هيأت مديره و اعضاى مجمع نيز مطالب وپيشنهاداتى عنوان داشتند. پيشنهادى از سابق در خصوص اعطاى وام به كانون ها بود كه پيشنهاد مزبور برخلاف صراحت ماده ١٧ قانون وماده١٧ آيين نامه صندوق حمايت وكلاى دادگسترى تشخيص ومصوب شد اگر درخواستى كانون ها در اين خصوص داشته باشند ملك به نام صندوق حمايت خريدارى شود و بازپرداخت آن در بازده زمانى مشخص و به قيمت روز محاسبه و به صندوق مسترد گردد. همچنین مقرر شد آيين نامه آن در مدت زمان معين تدوين و در مجمع بعدى مصوب شود.

دستور سوم، قرائت گزارش بازرس صندوق و كانون هاى فارس و بوشهر و همدان و پيشنهاد بازرس مبنى بر اصلاح اساسنامه صندوق كه از سوى هيأت مديره صندوق در حال پيگيرى بود مصوب و به اطلاع برسد.

دستور چهارم جلسه نیز باقيمانده مطالب دستور جلسه پيشين پيرامون بيمه تكميلى بود که در این خصوص رییس صندوق اظهار داشت: با توافقى كه با بانك ملى صورت پذيرفته است مقرر شده مبلغ متنابهى از سوى صندوق در بانك مزبور سپرده گذاشته شده و در ازاى آن تسهيلات بانكى براى خريد دفتر به مبلغ دويست ميليون تومان و همچنین مبلغ پنجاه ميليون تومان براى تجهيز دفتر، طبق مقررات بانك ها براى حدود دوهزار وكيل پرداخت شود كه متعاقباً به كانون ها اعلام خواهد شد.

در خصوص بيمه تكميلى با بيمه اى تحت عنوان بيمه تعاون با شرايط خاص از سوى صندوق قراداد تنظيم شده كه از آذر ماه ٩٥ براى وكلا و كانون ها اجرايى خواهد شد.

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.