عمومی | ۱۴ دی، ۱۳۹۵

رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به اجرای طرح ابلاغ الکترونیک در استان گفت: در راستای تحقق رسیدگی الکترونیکی پرونده‌ها، طرح ابلاغ الکترونیک در استان گلستان اجرا شد.

 

به گزارش تسنیم، هادی هاشمیان در حاشیه بازدید از حوزه قضائی مراوه‌تپه با اشاره به آغاز طرح ابلاغ الکترونیک در استان اظهار داشت: مردم برای دریافت شناسه کاربری قضایی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا دادگستری‌ها مراجعه کنند.

وی افزود: در این طرح دیگر هیچ ماموری برای ابلاغ برگه اخطاریه و احضاریه جلوی منزل افراد حضور نمی‌یابد و اوراق قضایی از طریق پیامک و پست الکترونیک به طرفین پرونده ابلاغ می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان این که این طرح در راستای تحقق رسیدگی الکترونیکی پرونده‌ها اجرا می‌شود، گفت: خوشبختانه براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی معاونت آمار و فناوری قوه قضائیه، استان گلستان در زمینه رسیدگی مکانیزه پرونده‌ها رتبه نخست کشور را به دست آورد.

وی افزود: با الکترونیکی شدن پرونده‌ها، افراد برای اطلاع از روند رسیدگی به پرونده خود نیازی به حضور مستقیم در مراجع قضایی ندارند و با شناسه‌ای که به آنان داده می‌شود در منزل می توانند از روند رسیدگی به پرونده‌های خود، مطلع شوند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: همه مردم، حتی افرادی که در دستگاه قضایی پرونده ندارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا دادگستری‌ها، شناسه کاربری قضائی، دریافت کنند.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد کارکنان حوزه قضایی مراوه تپه از آنان خواست: با وجود سختی کار در دادگستری ، در برخورد با مردم سعه صدر داشته باشند و رسیدگی به پرونده‌ها به ویژه پرونده‌هایی که بیش از یک‌سال در محاکم مانده است، تلاش کنند.

هاشمیان در دیدار با حاج آخوند غراوی فر، امام جمعه مراوه‌تپه نیز با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار علما در پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی از وی خواست: برای کاهش آسیب های اجتماعی به دستگاه قضایی استان کمک کنند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: استان گلستان در برخی جرائم مانند تهدید و ضرب و جرح در کشور رتبه بالایی دارد که همکاری مستمر روحانیت با دستگاه قضا، می‌تواند زمینه وقوع این آسیب‌ها را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.