عمومی | ۲۹ آبان، ۱۳۹۴

آنهایی که قاضی بودند و نماینده مجلس شده اند، حقوقشان را از قوه قضاییه می گیرند. خودشان تقاضا داشتند و قوه قضاییه اینها را مامور به مجلس می کند و بر اساس قوانین، حقوق آنها از قوه قضاییه تامین می شود.

معاون حقوقی قوه قضاییه اعلام کرد: در حال حاضر در حال تدوین لایحه قانون تعزیرات حکومتی در قوه قضائیه هستیم.

1720744به گزارش مهر، ذبیح الله خدائیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه برخی از نمایندگان فعلی مجلس، جایگاه قضایی داشته یا قاضی بودند و برخی از این اشخاص، طبق قانون از جایگاه قضایی خود استعفا می دهند و به مجلس می روند. گفت: آنهایی که قاضی بودند و نماینده مجلس شده اند، حقوقشان را از قوه قضاییه می گیرند. خودشان تقاضا داشتند و قوه قضاییه اینها را مامور به مجلس می کند و بر اساس قوانین، حقوق آنها از قوه قضاییه تامین می شود.

وی افزود: این افراد دیگر از مجلس حقوق نمی گیرند، البته ممکن است حق الجلسه بگیرند. قاضی هم که در دستگاه قضا فعالیت می کند ممکن است اگر به جلسه ای برود حق الجلسه مانند برخی از مدیران و کارشناسان بگیرد.

معاون قوه قضائیه در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا ابهامات قانون مجازات اسلامی در حال جمع آوری و تنقیح است گفت: اشخاص هر جا ایرادی می بینند به معاونت حقوقی قوه قضاییه اعلام کنند و ما پیشنهادها را در سایت می گذاریم و اگر ببینیم یک پیشنهاد صحیح و بجاست قطعا رسیدگی می کنیم.

خدائیان در پاسخ به مهر در مورد مهمترین لایحه مورد بررسی و تدوین در معاونت حقوقی قوه قضائیه گفت: مهمترین لایحه ای که سیستم قضایی ما را تحت تاثیر قرار می دهد قانون تعزیرات است. قانونی که در سال ۷۵ تصویب شده و الان دنبال این هستیم قانونی جامع تهیه شود. البته بسته به نوع جرایم تعزیراتی ممکن است مجازاتهای مختلف در نظر بگیریم.

وی در مورد تعیین تکلیف لیست وکلای مشمول تبصره ذیل ماده ۴۸ آیین دادرسی کیفری که قرار بود از وکلایی که می توانند در پرونده های امنیتی و جرایم سازمان یافته وارد شود گفت: این در حال بررسی است. اخیرا جلسه ای با کانون وکلا گذاشتیم و در حال رایزنی هستیم. بنا بر این است برخی از معیارها مشخص شوند و بر اساس آنها با همکاری وکلا و دستگاه قضا این کار انجام شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.