عمومی | ۱۶ شهریور، ۱۳۹۴

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تصویب تشکیل شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم خبر داد و گفت: تشکیل شورایی مرکب از 22 عضو و با ریاست قوه قضاییه در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید.

_53d11970537fb

به گزارش ایرنا، محسن رضایی در پایان جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دو دستور امروز مورد بررسی قرار گرفت که یکی از آن ها قانون پیشگیری از وقوع جرم است که موضوعی مهم و پیچیده محسوب می شود.
وی ادامه داد: مهم به دلیل این است که قانون پیشگیری از وقوع جرم یکی از عوامل حائز اهمیت محسوب می شود؛ به عنوان مثال باید زمینه های وقوع جرم همچون بیکاری و تنش های اجتماعی مورد لحاظ قرار گیرد تا جامعه امن تری داشته باشیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که مصوبه مجلس شورای اسلامی در این باره با سه اصل قانون اساسی مغایر بود، اظهار داشت: مجمع در خصوص این قانون بحث و بررسی انجام داد و قوه قضاییه نیز خواستار تغییراتی در آن شد که بدین جهت از رهبر معظم انقلاب تقاضا کردیم تا مواد دیگری را مجمع مورد بحث قرار دهد.
رضایی ادامه داد: در بررسی ها به این موضوع توجه کردیم که تعریف پیشگیری از وقوع جرم چیست و دیگر آن که شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم که زیر نظر قوه قضاییه به فعالیت می پردازند از چه اعضایی برخوردار باشد؟
وی افزود: بنا بر نظر مجمع قرار شد برخی از نهادها همچون ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر جزو اعضا باشند لذا شورای عالی 22 نفره با ریاست قوه قضاییه تحت عنوان شورای عالی پیشگیری از جرم به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: ماده 3 و 4 این قانون در جلسه آینده مورد بحث و بررسی اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار خواهد گرفت.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دیگر بررسی های جلسه امروز این مجمع، گفت: قانون دیگری که در دستور کار قرار گرفت موضوع رسیدگی و اعلام دارایی های مسوولان است.
رضایی افزود: بحث های مربوط به این موضوع تمام شده و در یکی دو جلسه آینده بعد از قانون پیشگیری از جرایم این قانون در دستور کار اعضا قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: کلیه نظرات در خصوص قانون رسیدگی و اعلام دارایی های مسوولان مورد توجه قرار گرفته و می گیرد اما قانون مجلس مقداری گسترش یافته است و قرار شد علاوه بر رسیدگی، اعلام عمومی دارایی مسوولان نیز مورد بحث قرار گیرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: البته نمی دانیم که این موضوع را می توانیم اضافه بر قانون مجلس مورد لحاظ قرار دهیم یا خیر اما اگر تصویب شد اعلام عمومی خواهیم کرد.
رضایی با بیان این که کارشناسان در این باره می توانند نظرات خود را اعلام کنند، گفت: در این موضوع دارایی مسوولان در سایتی به اطلاع مردم می رسد؛ نمی دانیم که آیا می توان یک گام بیشتر از مصوبه مجلس جلو رفت یا خیر اما در هر حال در کمیسیون در این باره به نتیجه رسیدیم و کمیسیون موافق آن است؛ باید ببینیم در صحن مجمع در این خصوص به چه نتیجه ای می رسیم.

**تقدیر مجمع تشخیص از دولت
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به قدردانی اعضای مجمع از هیات دولت به مناسبت هفته ای که گذشت، گفت: این دولت فرصت خوبی داشت که فعالیت و کارنامه دو سال قبل خود را برای مردم در زمینه دیپلماسی و مذاکرات و همچنین اقتصاد و آرامشی که طی این 2 سال پدید آمده توضیح دهد.
رضایی خاطر نشان کرد: هرچند که مردم با مشکلات اقتصادی مواجه هستند اما تلاش دولت و دوستان آن ها مورد تقدیر مجمع تشخیص قرار دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.