عمومی | ۰۱ آذر، ۱۳۹۴

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعضای این کمیسیون لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم را بررسی و تصویب کردند.

به گزارش ایرنا، محمد علی اسفنانی به جلسه روز یکشنبه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اشاره کرد و افزود: این لایحه اعاده شده از شورای نگهبان بود؛ ایراد این شورا این بود که لایحه باید از طریق قوه قضاییه به دولت ومجلس فرستاده می شد و این درحالی است که دولت به طور مستقیم این لایحه را به مجلس ارسال کرده بود.

33این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این لایحه تقریبا ترجمه یکی از کنوانسیون های بین المللی است، گفت: برای تامین نظر شورای نگهبان لایحه مربوطه از سوی قوه قضاییه به دولت و سپس به مجلس ارسال شد که درجلسه امروز کمیسیون با اعمال اصلاحاتی بر روی آن، لایحه مربوطه به تصویب رسید.

اسفنانی با تاکید براینکه اکثر کشورهای دنیا به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم پیوسته اند، اظهار داشت: دراین لایحه به مواردی چون مبارزه با پولشویی نیز اشاره شده است.

وی اضافه کرد: کلیه اشخاص مشمول قانون مبارزه با پولشویی موظفند گزارش عملیات مشکوک به تامین مالی تروریسم را به شورای عالی مبارزه با پولشویی موضوع ماده (4) قانون مذکور ارسال کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: موضوع مورد بحث دیگر دراین جلسه اصلاح برخی مواد قانون مجازات اسلامی بود که مقرر شد در جلسه آینده با حضور معاون قوه قضاییه و تعدادی از روسای کل این موضوع بررسی شود چرا که برخی مواد در قانون مجازات اسلامی برای دادگاه ها در خصوص موضوعاتی چون درجه بندی مجازات حبس در حال حاضر ایجاد مشکل کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.