عمومی | ۱۵ آذر، ۱۳۹۴

براساس قانون مجازات اسلامی، مجازات حق قابل تقلیل است اما قابل تبدیل نیست که این موضوع دل نگرانی هایی را به وجود آورد و در این اصلاحیه این اختیار به قاضی داده شد تا در مواردی که مجاز است، مجازات جایگزین حق را اعمال کند.
خبر 33
سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی از اصلاح پنج ماده لایحه اصلاحیه قانون مجازات اسلامی در جلسه عصر امروز کمیسیون حقوقی قضایی مجلس خبر داد.

محمدعلی اسفنانی شامگاه یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: در جلسه عصر امروز کمیسیون حقوق قضایی مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی مورد بررسی قرار گرفت که اصلاح مواد 19 و 37 این قانون از مهمترین آنها می باشد.

وی خاطرنشان کرد: یک تبصره به ماده 19 قانون مجازات اسلامی در مورد درجات مجازات ها الحاق شد و ماده 37 نیز به امکان تبدیل و تخصیص مجازات های دیه اختصاص داشت. بدین صورت که به قضات حق اعمال مجازات های جایگزین حق داده شده است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی تصویب کرد: براساس قانون مجازات اسلامی، مجازات حق قابل تقلیل است اما قابل تبدیل نیست که این موضوع دل نگرانی هایی را به وجود آورد و در این اصلاحیه این اختیار به قاضی داده شد تا در مواردی که مجاز است، مجازات جایگزین حق را اعمال کند.

به گفته وی ادامه بررسی لایحه اصلاحیه قانون مجازات اسلامی به جلسه آینده موکول شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.