عمومی | ۱۴ آذر، ۱۳۹۴

آسان شدن دسترسی به سوابق پرونده ها ، کاستن از مراجعه غیرضروری مردم به محاکم و دسترسی به روز و جامع به اطلاعات و آمار به منظور استفاده در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کلان قوه از دیگر مزایای استفاده بیشتر از سیستم مدیریت پرونده ها (cms) است.

4_hashemiyan118با تلاش های مجموعه قضایی گلستان برای سرعت پاسخگویی به مردم ، گلستان فقط یک گام دیگر تا نشستن در جایگاه نخست کشور برای دیجیتالی کردن پرونده ها فاصله دارد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت : در تازه ترین ارزیابی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه که مربوط به مهر 94 است ، گلستان از جایگاه چهارم به دو کشور ارتقا یافته است.

دکتر هادی هاشمیان این ارتقا را نتیجه ی تلاش و همت کارکنان قضایی و اداری این استان خواند و افزود : امیدواریم با ادامه ی این روند در ماه های آینده ، در جایگاه نخست کشور قرار بگیریم.

وی با بیان این که تلاش ما برای دیجیتالی کردن پرونده از بدو ورود به دادگستری هاست گفت : دیجیتالی شدن پرونده ها ، امکان پاسخ دهی به مردم را تسریع می کند و افراد می توانند از طریق اینترنت همه مراحل رسیدگی به پرونده خودشان را رصد کنند.

هاشمیان با بیان این که سیستم مدیریت جامع پرونده ها (cms) امکان نظارت بر روند دادرسی را هم برای روسای حوزه های قضایی فراهم می کند افزود : فراهم شدن این امکان ، از بلاتکلیف ماندن پرونده ها برای مدت طولانی در شعب ، جلوگیری می کند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت : آسان شدن دسترسی به سوابق پرونده ها ، کاستن از مراجعه غیرضروری مردم به محاکم و دسترسی به روز و جامع به اطلاعات و آمار به منظور استفاده در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کلان قوه از دیگر مزایای استفاده بیشتر از سیستم مدیریت پرونده ها (cms) است.

طرح مدیریت پرونده قضايي (cms)، خودکارسازي فرآيند دادرسي است به نحوي که از مرحله آغاز تشکيل يک پرونده تا پايان دادرسي، امور گوناگون به طور الکترونيک انجام مي شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.