اخبار کانون، عمومی | ۱۲ دی، ۱۳۹۷

ارائه خدمات وکالت های تسخیری و معاضدتی یکی از اموری است که در تمامی کشورهای جهان برعهده وکلای دادگستری است و با توجه به اصل 35 قانون اساسی، از آنجا که همه مردم ایران محق به استفاده از خدمات وکیل هستند این خدمات در کشور ما نیز از گذشته تاکنون توسط وکلای دادگستری انجام شده

ارائه خدمات وکالت های تسخیری و معاضدتی یکی از اموری است که در تمامی کشورهای جهان برعهده وکلای دادگستری است و با توجه به اصل 35 قانون اساسی، از آنجا که همه مردم ایران محق به استفاده از خدمات وکیل هستند این خدمات در کشور ما نیز از گذشته تاکنون توسط وکلای دادگستری انجام شده و پس از تصویب قانون آیین دادرسی کیفری سال 1392 ارائه این خدمات وسعت بیشتری یافت.

اگرچه ارائه خدمات رایگان از افتخارات وکلای دادگستری است اما این به معنای آن نیست که دولت به وظایف خود در این حیطه عمل نکند. همانگونه که در تمامی کشورها، تأمین و پرداخت بودجه لازم برای وکالت های فوق، به عهده دولت ها بوده تا بدین طریق شهروندان خود را در راه احقاق حقوق قانونی خویش یاری نمایند اما در ایران طی 15 سال اخیر، هیچ بودجه ای به این امر اختصاص نیافته و حق الوکاله ای به وکلای تسخیری پرداخت نشده تا تمامی خدمات ارائه شده توسط جامعه وکالت در این زمینه، به صورت رایگان انجام شود.

در چنین شرایطی و پس از سال ها پیگیری و تلاش جامعه وکالت به ویژه اتحادیه کانون های وکلای دادگستری ایران، دولت در سال جاری برای این امر، ردیف بودجه ایجاد و رقمی را برای آن پیش بینی نموده است. صرفنظر از مبلغ پیشنهادی، نفس این اقدام و ایجاد ردیف بودجه، اقدامی شایسته، لازم و درخور تقدیر است و امید آن می رود با ادامه پیگیری ها، این موضوع به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز برسد تا نهایی گردد.

« کانون وکلای دادگستری گلستان»

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.