اخبار اسکودا | ۱۴ شهریور، ۱۳۹۹

پیرو دعوت قبلی، نشست شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران ـ اسکودا ـ در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ ساعت ۹ صبح به صورت ویدئو کنفرانس، به میزبانی اتحادیه برگزار و نسبت به دستور جلسه اعلامی به شرح زیر بحث و تصمیم گیری شد:

۱ـ گزارش امور جاری

آقای علی پزشکی نائب رئیس اتحادیه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص تنظیم آئین‌نامه لایحه وکالت، مقدمات برگزاری آزمون کارآموزی وکالت، انتشار نشریه وکالت نامه و تنظیم سند چشم‌انداز، ارائه و به پرسش‌های نمایندگان شورای اجرایی در خصوص این موارد پاسخ دادند.

۲ـ اتخاذ تصمیم در مورد کیفیت برگزاری جلسه هیأت عمومی

با توجه به محدودیت‌های اعمال شده در برگزاری مجامع بیش از ۱۵ نفر به دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم برگزاری مجمع عمومی برای بررسی صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ و تصویب ترازنامه مالی و سایر موارد مطرح شده در دستور جلسه اعلامی و پیرو استعلام انجام شده از کانون‌ها در خصوص برگزاری مجمع عمومی به صورت فوق‌العاده و اعلام موافقت اکثریت کانون‌ها مقرر گردید با حفظ نوبت کانون وکلای دادگستری اصفهان در خصوص برگزاری مجمع عمومی به طور حضوری، مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده در سوم مهرماه ۱۳۹۹ در محل کانون مرکز با دستور جلسه اعلامی به طور برخط برگزار گردد. ساز و کار برگزاری مجمع مجازی متعاقباً به اطلاع کانون‌ها خواهد رسید.

۳ـ نامه‌های شماره ۸۱۶۱ ـ ۸۱۹۳ ـ ۸۲۰۰ مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ معاونت محترم حقوقی و امور مجلی قوه قضائیه

در خصوص موضوعات نامه‌ها بحث و بررسی گردید و پیشنهادهایی در خصوص نحوه به روز رسانی آمارها مطرح و مقرر شد کانون‌هایی که تاکنون پاسخ این نامه‌ها را ارائه نکرده‌اند نسبت به ارائه پاسخ تسریع فرمایند.

۴ـ پیشنهاد تشکیل کمیسیون امور حقوقی به منظور پاسخ به استعلام‌های حقوقی در اتحادیه

پیرو پیشنهاد کانون‌های وکلای دادگستری گیلان و یزد در خصوص تشکیل کمیسیون حقوقی پس از بحث و بررسی و شنیدن نظرات مخالف و موافق با اتفاق آراء تشکیل کمیسیون حقوقی به منظور پاسخ به استعلام‌های حقوقی کانون‌ها مورد تصویب قرار گرفت.

۵ـ بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص اساسنامه متحدالشکل مؤسسات حقوقی

در ابتدا و پیرو تنظیم پیش‌نویس اساسنامه متحدالشکل مؤسسات حقوقی توسط کارگروه تعیین شده و ارسال آن به کانون‌ها آقای محمدرضا پاسبان مسئول کارگروه مربوطه توضیحاتی در خصوص آئین‌نامه تنظیمی ارائه کردند. پس از بحث و بررسی با اتفاق آراء پیشنهاد تفویض اختیار تصویب اساسنامه متحدالشکل مؤسسات حقوقی از طرف هیأت عمومی به شورای اجرایی مورد تصویب قرار گرفت.

۶ـ سایر مواردی اعلامی کانون های وکلای دادگستری

۶٫۱) پیشنهاد کانون وکلای دادگستری قزوین در خصوص افزایش صلاحیت کارآموزان در خصوص دعاوی مطرح پس از بحث و بررسی و شنیدن نظر مخالفان و موافقان با اکثریت آراء افزایش صلاحیت کارآموزان مورد تصویب قرار گرفت. میزان افزایش و شرایط آن به عهده مجمع عمومی می‌باشد.

۶٫۲) با توجه به اینکه بررسی صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ و تصویب ترازنامه سال ۱۳۹۸ در دستور مجمع سوم مهرماه قراردارد آقایان سجادیه و حجتی بازرسین اتحادیه توضیحاتی در خصوص ترازنامه تنظیمی که به کانون‌ها ارسال شده‌است برای نمایندگان شورای اجرایی ارائه کردند.

۶٫۳) آقای ابراهیم کیانی نائب رئیس اتحادیه توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های انجام شده در حوزه مجلس ارائه و از کانون‌ها درخواست کردند برای تشکیل جلسات مشترک با مسئولین کمیسون‌های پارلمانی کانون‌ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حوزه هر کانون همکاری نمایند.

۶٫۴) آقای اسدالله پور نماینده شورای اجرایی کانون وکلای دادگستری البرز به عنوان مسئول کارگروه بررسی و اصلاح تأمین منابع مالی اتحادیه گزارشی از اقدامات انجام شده در این کارگروه را ارائه و به اتفاق آراء مصوب شد تا پیشنهادات کارگروه جهت بررسی و تصویب در مجمع عمومی مهرماه مطرح گردد.

جلسه در ساعت ۱۲:۳۰ به پایان رسید.

کانون‌های غائب: گلستان (مشکل اینترنت)، فارس (انتخابات)، همدان، ایلام

(منبع: وب سایت اسکودا)

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.