اخبار اسکودا | ۲۷ دی، ۱۳۹۷

در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به دستور جلسه اعلامی به شرح ذیل بحث و اتخاذ تصمیم شد:

 

در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به دستور جلسه اعلامی به شرح ذیل بحث و اتخاذ تصمیم شد:

بدواً شورای اجرایی مراتب تسلیت خود را به مناسبت درگذشت مرحوم احمد باغوردانی ریاست اسبق کانون وکلای خوزستان و لرستان اعلام نموده و سپس وارد دستور جلسه شد.

۱ ـ گزارش امور جاری

گزارشی در خصوص نحوه هماهنگی در اعلام نتایج آزمون، اصلاح مقررات، بودجه معاضدتی و آسیب شناسی پذیرش دانشجو در رشته حقوق ارائه، بحث و مذاکره شد.

۲ ـ گزارش وضعیت مالیاتی اتحادیه و اتخاذ تصمیم درمورد آن گزارش وضعیت مالیاتی اتحادیه ارائه و مورد بحث قرارگرفت مقرر شد:

الف- به منظور احتراز از تحمیل مالیات ناروا به اتحادیه هیأت رئیسه نسبت به استقرار سیستم حسابداری مناسب از طریق به کارگیری کارشناس حسابداری اقدام نماید.

ب- در مورد حل و فصل مسائل مالیاتی سنوات ۹۰ تا ۹۶ هیأت رئیسه اتحادیه اقدامات لازم شامل استفاده از مشاور مالیاتی، انتخاب وکیل و … اتخاذ نماید و در این زمینه از اختیارات کامل مالی برخوردار است.

۳ ـ اصلاح آیین کار از حیث تعداد و ترکیب و نحوه فعالیت کمیسیونهای اتحادیه (موضوع ماده ۲۲ مکرر اساسنامه اصلاحی همایش اهواز و پیرو نامه شماره ۲۹۹ص۹۷ مورخ ۲۹/۰۸/۱۳۹۷)

۴ ـ هماهنگی اقدامات وکلا درمورد طرح نحوه استقرار دفاتر وکلا و … (پیشنهاد شورای عالی استانها) و موضوع سهم قوه قضائیه از هزینه تمدید (پیرو اجلاس رؤسای کانونها در بوشهر)

الف) گزارش اقدامات انجام شده توسط کانونها و اتحادیه ارائه شد، کارگروهی متشکل از آقایان دکتر رضایی، دکتر آقایی، دکتر احمدی، رستمی، غلامی جلال، دکتر یوسف زاده، محقق برای هماهنگی اقدامات لازم در این زمینه تشکیل گردید.

ب) با توجه به مصوبه جلسه روسای کانونهای وکلا در بوشهر مقرر شد کانونهای وکلا با کمیسیون تلفیق مکاتبه کنند.

۵ ـ پیشنهاد کانون وکلای آذربایجان شرقی درمورد دبیرخانه دائمی منع خشونت علیه زنان

ضمن استقبال از ایده کانون محترم آذربایجان شرقی و با توجه به اینکه تاسیس دبیرخانه در صلاحیت هیات مدیره کانون مذکور است اعضای شورای اجرایی بر همکاری کانونهای وکلا و اتحادیه با کانون آذربایجان شرقی تاکید کردند.

۶ ـ اتخاذ تصمیم درمورد لزوم اصلاح یا عدم اصلاح شرح وظایف کارآموزی (موضوع مصوبه جلسه مورخ ۲۶/۰۷/۱۳۹۷ شورای اجرایی)

ضمن تاکید بر لزوم اصلاح شرح وظایف در جهت وحدت رویه مقرر شد کانونهای وکلا با کسب نظر کمیسیون های کارآموزی خود حداکثر تا تاریخ ۱۰/بهمن/۹۷ موارد پیش نهادی خود را به اتحادیه ارائه نمایند.

۷ ـ سایر مواردی که کانونهای وکلا مطرح کردند؛

الف) با توجه به پیشنهاد کمیسیون امور بین الملل اتحادیه و موافقت شورای اجرایی کانون وکلای دیوان کیفری بین المللی مقرر شد، بدون ایجاد بار مالی برای اتحادیه کنفرانس مشترکی با مشارکت اتحادیه و شورای مذکور و به میزبانی یکی از کانونهای وکلای دادگستری تحت عنوان صلاحیت دیوان کیفری بین المللی و مسئولیت کشور های خاورمیانه در تابستان سال آینده برگزار کرده.

ب) به منظور آسیب شناسی دستورکار و کیفیت و کمیت اجرای مصوبات شورای اجرایی و ارائه راهکارهای موثر ارتقاء عملکرد شورای اجرایی کارگروهی متشکل از آقایان دکتر آقایی، دکتر یوسف زاده، هژیر، رستمی، نحوی تشکیل گردید و مقرر شد تا پایان بهمن ماه گزارش را به شورای اجرایی ارائه نمایند.

کانون های غایب در جلسه: خراسان (با اعلام قبلی)، کرمان (به دلیل برگزاری انتخابات)، خوزستان، همدان، قم، گلستان

(منبع: سایت اسکودا)

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.